Gündem

‘Petshoplar Kasaplar Odası’na Bağlandı’ Diyen Federasyon Lideri: ‘Yanlış Anlaşıldık’

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, petshopların Kasaplar Odası’na bağlandığı şeklindeki sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Yardımcı, tüm petshopların değil odalaşamayanların Kasaplar Odası çatısı altında toplandığını belirtti.

petshoplar kasaplar odasina baglandi diyen federasyon lideri yanlis anlasildik 0

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, ülke genelinde faaliyet gösteren petshopların Kasaplar Odası’na bağlandığını söyleyerek, “Bizim alanımız hayvanlar olduğu için, bunlar da hayvan kısmına girdiği için ondan birleştirildi” şeklindeki sözlerinin yanlış anlaşıldığını savundu.

Petshopların odalaşmadığı kentlerde canlı hayvan satanların Kasaplar Odası’na, yem satanların ise Fırıncılar Odası’na kaydedildiğini, düzenlemenin ise yeni olmadığını kaydeden Yardımcı, ‘1 yıl önce yapılan bir düzenleme. Tamamen esnafı korumak için yapılmış bir çalışma ama görüyorum ki yanlış anlaşılmışız. Petshoplardan canlı hayvan satanlar eğer odalaşamadıysa karma oda olarak Kasaplar Odası içinde yer alıyor. Yem satanlar ise Fırıncılar Odası’nın çatısı altında toplanıyor. Antalya’daki petshopların tamamında veteriner var. Düzenli ve sağlıklı şekilde hayvan satışı yapılıyordu. Bence petshoplarda canlı hayvan satışı yapılmadır’ diye konuştu.

Vatandaşın tepki gösterip ‘Kasaplarda kedi köpek mi satılacak?’ şeklinde konuştuğunu da ifade eden Yardımcı, böyle bir durumun söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/petshoplar-kasaplar-odasi-na-baglandi-diyen-federasyon-baskani-yanlis-anlasildik-1083987

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu