Gündem

Pençe-Kilit Operasyonu: Bir Asker Şehit Oldu

Ulusal Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Furkan Gök’ün şehit olduğunu bildirdi.

pence kilit operasyonu bir asker sehit oldu 0 h1juG86M

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Piyade Uzman Çavuş Gök’ün Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bugün teröristlerle çıkan çatışmada yaralanarak hastaneye sevk edildiği ve tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada, ‘Bizleri derin bir acı ve ıstıraba boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.’ tabirlerine yer verildi.

Kahramanmaraş’taki ailesine acı haber ulaştı

pence kilit operasyonu bir asker sehit oldu 1 zTCz56sV

24 yaşındaki Furkan Gök’ün şehadet haberi Hasancıklı Mahallesi’nde ikamet eden baba Osman ve anne Döndü Gök’e verildi. Gök’ün yakınları ile gruplar, aileyi teskin etmeye çalıştı.

Şehidin baba meskeni ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

Daha evvel 2 asker daha şehit olmuştu

pence kilit operasyonu bir asker sehit oldu 2 nD4hN8PX

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde daha önce Muhabere Üsteğmen Ömer Delibaş ile Piyade Teğmen Kaan Kanlıkuyu şehit düşmüştü.

“45 terörist etkisiz hale getirildi”

pence kilit operasyonu bir asker sehit oldu 3 QlwV8H13

Cuma namazı sonrası basın mensuplarının karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 45’i bulduğunu belirterek, ‘Maalesef bir şehidimiz daha var, uzman çavuşumuz. Şehitlerimizin sayısı böylece 3 oldu. Lakin tüm mağaralar, bütün inlere girmeye devam ediliyor.’ demişti.

Kaynak: https://onedio.com/haber/pence-kilit-operasyonu-bir-asker-sehit-oldu-1063137

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu