Kripto Para

Paribu’nun Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması Yayımlandı

Paribu, düzenlendiği basın toplantısında kripto para kesimindeki bilgi ve birikimlerini paylaştı. Paribu’nun Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması’nda 6 farklı kategoride kıymetlendirme yapıldı.

6 kategoriye bölünen Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması’nda; kesim tecrübesi, teknoloji, tecrübe, inanç, memnuniyet ve demografi bilgileri paylaşıldı.

Sektör:

Kripto para bölümü süratle büyürken gerisinden ağır bir ilgiyi getiriyor. Türkiye’de kripto parayı duyanların ve süreç yapanların oranı yüzde 74 artış gösterdi. Her 10 şahıstan 4’ü kripto para piyasasını karlı buluyor. Döviz kuruna karşı muhafaza sağlayan kur muhafazalı mevduat hesabı ise karlı bulunanlar ortasında birinci sırada yer alıyor.

Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması’na nazaran; kripto parayı duyanların ve süreç yapmaya istekli olanların 10’da 9 ve geçen seneye nazaran bu oran 4.5 kat yükseldi. Yerli platformların tercih edilme oranı ise yüzde 51.4 olarak öne çıkıyor.

Kripto paraların şeffaf bir sistem olduğunu düşünenlerin oranı geçen yıla nazaran yüzde 44.6 artış gösterirken; dezavantajlar ortasında sağlam bulunmaması, gereğince bilinmemesi ve yaygın olmaması üzere hususlar yer aldı.

Detaylar güncelleniyor…

Kaynak: https://www.coinkolik.com/paribunun-kripto-para-bilinirlik-ve-algi-arastirmasi-yayimlandi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu