Gündem

Papa: ‘Putin Görüşme Talebime Cevap Vermedi’

İtalyan Corriere Della Sera gazetesine konuşan Papa Francis, Ukrayna’daki Rus işgalinin üçüncü haftasında Putin’e görüşme talebinde bulunduğunu söyleyerek “Henüz bir cevap alamadık. Korkarım ki Putin şu anda bu türlü bir görüşme yapmak istemiyor” dedi.

papa putin gorusme talebime cevap vermedi 0

Katolik Kilisesi’nin manevî önderi Papa Francis, Ukrayna’daki savaşı bitirmek için Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’le Moskova’da görüşmek üzere randevu talep ettiğini fakat şimdi karşılık alamadığını açıkladı.

‘Israrımız sürüyor’

papa putin gorusme talebime cevap vermedi 1 2jjnmpFa

İtalyan Corriere Della Sera gazetesine konuşan Papa, Rus işgalinin üçüncü haftasında Vatikan’daki diplomatlar aracılığıyla Putin’e görüşme talebinde bulunduğunu söyleyerek “Henüz bir karşılık alamadık ve bu bahisteki ısrarımız sürüyor” dedi. Papa, Ukrayna’nın başşehri Kiev’e gidip gitmeyeceği sorusuna da “Önce Moskova’da Putin’le görüşmem lazım” cevabını verdi.

Ukrayna işgalinin başında Roma’daki Rusya Büyükelçiliği’ni ziyaret eden 85 yaşındaki Papa Francis, “Korkarım ki Putin şu anda bu türlü bir görüşme yapmak istemiyor” diye konuştu. Savaşla ilgili karamsar olduğunu söyleyen Papa, barış için kâfi irade olmadığını düşündüğünü kaydetti.

Macaristan Başbakanı savaşın 9 Mayıs’ta biteceğini söylemiş

papa putin gorusme talebime cevap vermedi 2 EfJzkbIY

Papa, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın kendisine Putin’in savaşı Rusya’da Zafer Günü’nün kutlandığı 9 Mayıs’ta bitirmeyi planladığını aktardığını da söyledi.

Papa Francis ayrıyeten, Ukrayna savaşına dayanak veren Rus Ortodoks Kilisesi başkanı Patrik Kiril’in Putin’in yardımcısı olamayacağını söz etti.

Kaynak: https://onedio.com/haber/papa-putin-gorusme-talebime-yanit-vermedi-1065213

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu