Sıradaki içerik:

Karşınızda Devrimci Tasarım Motorola Razr 2020

e
sv

Panasonic’den Dev Satış!

231 okunma

Panasonic Corp, Japon elektronik devi büyüme güçlüğü eksikliği nedeniyle karını artırmaya çalışırken, zarar veren yarı iletken birimini Tayvanlı Nuvoton Technology Corp’a 250 milyon dolara sattığını söyledi.

Satış, Panasonic’in’nin 2022 Mart’ta sona eren ve üretim alanlarını birleştirerek ve zarar veren işletmeleri elden geçirerek geride bıraktığımız sene sabit maliyetleri 100 milyar yen (920 milyon $) azaltma planlarının bir parçası.

Panasonic, çip ticaretinin fazlasını daha çevik Koreli ve Tayvanlı rakiplerine kaptırdığı amacıyla esasen elden çıkardı ve üretim tesislerini İsrail’in Tower Semiconductor (TSEM.TA) ile ortak girişimlerine (JV) kapattı ya da kaydırdı.

Yarı iletken birimi şu anda akıllı telefonlar, arabalar ve emniyet kameraları amacıyla güç idaresi çipleri ve sensörleri tasarlamaya odaklanmaktadır. Güç idaresi yongası işinin bir kısmını bu ay Japonya’daki Rohm Co.’ya (6963.T) sattı.

Son anlaşma, Tower’ın% 51’ine ve Panasonic yonga biriminin% 49’una ait olan bütün JV’nin satışını içeriyor. JV, üç Japon talaş yapma tesisi işletiyor.

Panasonic, satışın kazançlar üstünde mühim bir tesiri olmayacağını söyledi. Panasonic’in duyurduğu anlaşmanın değeri, Nuvoton’un Tower Semiconductor’ın ortak girişimdeki hissesi amacıyla ödeyeceği tutarı hariç tutuyor.

Nuvoton, yaptığı açıklamada, bütün nakit işlemlerinin Haziran 2020’ye kadar kapanmasının beklendiğini ve “Nuvoton’un küresel yarı iletken endüstrisindeki varlığını daha büyük ölçekli ve yarı iletken çözümler hacmiyle artıracağını” söyledi.

2008 senesinde Winbond Electronics Corp’dan (2344.TW) ayrılan Nuvoton, bilgisayarlar ve ses ürünleri de dahil olmak üzere elektronik cihazlar amacıyla cips sunmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Zeynep 2 sene önce
  • selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha güzel, linkedinde paylaştım