Kripto Para

Pakistan Bankaları, Blockchain’e Adım Atıyor

Pakistan bankaları yaptıkları duyuruyla birlikte, blockchain tabanlı eKYC platformuna adım attığını açıkladı.

Pakistan bankalarının ortaklaşa yaptığı açıklamalar doğrultusunda, kara para aklamayı önlemeye yönelik (AML) yeni atılımlara başladığını bildirdiler. Bilhassa de blockchain teknolojisini radarına alan bankalar, güvenlik manasında blockchain’den yararlanmayı hedeflediğini belirttiler. 2 Mart tarihinde Pakistan Bankalar Birliği (PBA), Pakistan’ın birinci blockchain temelli eKYC platformuna yönelik mukaveleyi imzaladı.

Blockchain Teknolojisi, Güvenlik Konusu için Ön Plana Çıkıyor

Blockchain teknolojisinin giderek yaygın hale gelmesi, bilhassa de son vakitlerinde kurumların dikkatini çekmiş durumda. Güvenliğe yönelik sunduğu hizmetler ile ön plana çıkan blockchain teknolojisi, günümüzde birçok bölümde faal hale gelmeye başladı. Pakistan Bankalar Birliği’nin güvenlik manasında attığı bu adım, kripto yatırımcılarının dikkatini çekmiş durumda.

pakistan bankalari blockchaine adim atiyor 0 SMYH36aN

Pakistan, blockchain teknolojisine atmış olduğu bu adım ile birlikte başka ülkelerin de radarına girmiş durumda. Blockchain‘e yönelik faaliyetlerin giderek artması, çeşitli bölümlere kolaylık sağlamaya devam ediyor. Bölümlerin, blockchain teknolojisine yönelik çalışmalarının kıymetli bir kısmını ise “güvenlik konusunda sunduğu hizmetler” oluşturuyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/pakistan-bankalari-blockchaine-adim-atiyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu