Gündem

Öztürk Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Öztürk Yılmaz’ın Mesleği Ne? Sıhhat Durumu Nasıl?

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, bıçaklı saldırıya uğramasıyla gündeme geldi. Parti genel merkezinde saldırıya uğrayan Yılmaz’ın sağlık durumu ise pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki Öztürk Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Öztürk Yılmaz’ın eğitimi ve mesleği ne? Öztürk Yılmaz’ın sağlık durumu nasıl? Detaylar içeriğimizde.

Öztürk Yılmaz Kimdir?

ozturk yilmaz kimdir kac yasinda nereli ozturk yilmazin meslegi ne sihhat durumu nasil 0 LjKzta8f

Öztürk Yılmaz, 19 Eylül 1970 tarihinde Ardahan’ın Açıkyazı Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde okuyan Yılmaz, ortaöğrenimi Ardahan Lisesi’nde tamamladı. Lisenin son senesinde ise eşi Özay Yılmaz ile nişanlandı.

Üniversiteyi ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Avrupa Birliği’nin Kalkınma ve Entegrasyonu alanında yüksek lisans yaptı.

ozturk yilmaz kimdir kac yasinda nereli ozturk yilmazin meslegi ne sihhat durumu nasil 1 yHTXMUnQ

Özay Yılmaz ile evliliğinden bir sene sonra, Dışişleri Bakanlığı’nda, Başbakanlık Dışişleri Bakanlığı’nda görev yaptı. Ayrıca Bişkek Büyükelçiliği, Brezilya Büyükelçiliği ile Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği’nde müsteşar olarak çalıştı.

2013 senesinde Musul Başkansolosu, 2015 senesinde ise Tacikitistan Büyükelçisi görevlerine getirildi.

2015 Genel Seçimleri ve 2018 Genel Seçimlerinde CHP Ardahan Milletvekili oldu. CHP’nin 2016 senesindeki kurultayında Parti Meclis Üyesi seçildi.

ozturk yilmaz kimdir kac yasinda nereli ozturk yilmazin meslegi ne sihhat durumu nasil 2 uyhcKShT

2018- 2020 yılları arasında Ardahan Bağımsız Milletvekili olarak yoluna devam etti. 20 Temmuz 2020 tarihinde ise Yenilik Partisi’ni kurdu.

Öztürk Yılmaz’ın Sağlık Durumu Nasıl?

ozturk yilmaz kimdir kac yasinda nereli ozturk yilmazin meslegi ne sihhat durumu nasil 3 rE19hgmB

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, bugün parti merkezinde bıçaklı saldırıya uğradı. Yenilik Partisi üyesi Osman Yaylagül ise Yılmaz’ın sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. 4 yerinden bıçaklanan genel başkanın hayati tehlikesinin bulunmadığını ve hastanede tedavisinin devam ettiğini söyledi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/ozturk-yilmaz-kimdir-kac-yasinda-nereli-ozturk-yilmaz-in-meslegi-ne-saglik-durumu-nasil-1112674

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu