Gündem

Özel Harekât Polisi Alparslan Soylu ‘Mobbing’ Yüzünden İntihar Etti

Şırnak’ta görevli Alparslan Soylu isimli bir özel harekât polisinin amirlerinden gördüğü mobbing ve hakaretler nedeniyle yaşamına son verdiği belirtiliyor.

Soylu’nun arkadaşlarına ulaştırdığı intihar notunda ‘Beni kimsenin bu kadar aşağılamasına, küçük düşürmesine izin vermem. Onursuzca ithamlarla yaşamaktansa ölmek yolunu seçtim.’ dediği belirtiliyor.

ozel harek t polisi alparslan soylu mobbing yuzunden intihar etti 0 q8OM6Mmi

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 9 Haziran’da yaptığı bir açıklamada, Şırnak’ta ‘vali koruması’ olarak görev yapan özel harekât polisi Alparslan Soylu’nun, amirlerinden mobbing gördüğüne dair uzun bir mesaj yazdığını ve bu mesajı arkadaşlarına gönderdikten sonra intihar ettiğini söylemişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi de veren CHP’li Bakan, intihar notunu da önergeye ekledi.

Daha önce verdiği önergenin reddedilmesine tepki gösteren CHP’li vekil, “Verdiğimiz Meclis araştırmasını burada AKP ve MHP oylarıyla reddederken ‘polis intiharları araştırılmasın’ diyenlere sesleniyorum; her intihar eden, intihara teşebbüs eden polisin sorumlusu sizsiniz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi de veren CHP’li Bakan, intihar notunu da önergeye ekledi.

Daha evvel verdiği önergenin reddedilmesine reaksiyon gösteren CHP’li vekil, “Verdiğimiz Meclis araştırmasını burada AKP ve MHP oylarıyla reddederken ‘polis intiharları araştırılmasın’ diyenlere sesleniyorum; her intihar eden, intihara teşebbüs eden polisin sorumlusu sizsiniz” dedi.

Bugün Kandıra’da toprağa verilecek

ozel harek t polisi alparslan soylu mobbing yuzunden intihar etti 1 qlHVZ84F

Kocaeli’nin yerel gazeteleri, Kandıra’lı olduğunu belirttikleri Alparslan Soylu’nun hayatını kaybettiğini bugün Kandıra Cebeci Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceğini aktardı.

İntihar notunda neler yer alıyor?

https://twitter.com/Polisbirlik/status/1535728824100454402?s=20&t=bxOYSLWM6jXfr6H92bPzxA

“Özel harekât kamuflajımla gömülmek istiyorum”

ozel harek t polisi alparslan soylu mobbing yuzunden intihar etti 2 ai1wqHUb

Bunu okuyan herkesin bilmesini isterim ki ben hain darbe gecesi, yuvamız olan başkanlığımıza yapılan saldırıda füzenin düştüğü ve 51 can yoldaşımın şehit olduğu yere 20-25 metre mesafedeydim. Şehadet şerbeti nasip olmadı; hayattaki tek hayalim. Hayalime ulaşmak da nasip olmadı. Asiler arasına karıştım belki, Rabbimin affına sığınıyorum ve artık vasiyet olarak isteklerim şunlar:

Canım ailem, hepinizden özür diliyorum. Hata bu yaptığım, biliyorum ama ben onursuz, gurursuz; kanım uğruna oluk oluk aksın istediğim vatan davama yapılan hakaret ve aşağılama ile yaşayamam.

Hakaret içeriğini de belirteyim; şube müdürümüz M. başkomiser, Sayın Vali’mizin CAT kıyafeti ile çalışmamızı uygun gördüğünü belirtmem sonrası bana, orada, ‘Özel harekata bir dansöz kıyafeti giydirmediğiniz kaldı, zaten yakında üstünüzdekileri çıkarıp dom.. da derler size, onu da yaparsınız’, sonrasında ‘Vali de bu kadar gö….  korkuyorsa gelmeseydi Şırnak’a’ dedi. Süleyman komiserimizin bir suçu günahı yok, ama konuşmalar sırasında içerdeydi, bu hakaretlerin hepsini duydu, arkadaşlarımın anne, bacılarına ettiği küfürler dahil. Şahitlik edip etmemek kendisine kalmış, ama inkâr ederse ona da hakkım helal değil.

Yaratan Rabbimiz, intihar eden beni ve cümlesini affetsin, dua edin. Ben, aç susuz yaşarım ama onuruma, şerefime, davama yapılan aşağılama ile yaşayamam. Ahmet gardaşım, bu mesajı sana atıyorum, çünkü bizim teşkilatta birtakım şeylerin üstü insanların nefisleri ve dünya kaygıları nedeni ile örtülüyor. Senden ricam, başta Sayın Vali’miz ve İl Emniyet Müdürü’müze konunun ulaşmasıdır. Rabbim, benim yaşadıklarımı siz ve ben gibi vatanına aşık hiç kimseye yaşatmaz tekrar inşallah.

Gardaşlarım, basit bir şekilde bu hayattan ayrılmak istemediğimi beni tanıyan dostlarım, arkadaşlarım bilir. Özel harekât teşkilatımızın gerek kamuflajına gerek davasına âşık olduğumu da laf getirmediğimi de yine aynı şekilde tanıyan bilir. Yaşadığım süreçte kullanılan ağır cümleleri daha fazla kaldıramayacağım ve yutamadığım için böyle bir karar aldım. Bu intihar kararıma sebep olan konuyu detayları ile ulaşması gereken gardaşlarıma ulaştırdım, onlar gerekli yerlere iletecektir.

Beni kimsenin bu kadar aşağılamasına, küçük düşürmesine izin vermem. Onursuzca ithamlarla yaşamaktansa ölmek yolunu seçtim. Varsa benden yana hakkım, size helal. Y.A. i.. ve M. başkomiser hariç; onlarla ahirette hesaplaşacağız. Allah’a emanet olun. Hakkınızı helal edin. İnşallah Rabbim affeder, âmin.”

Özel harekât kamuflajımla gömülmek istiyorum. Beni bu hale getirenlere, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan devlet sofrasından rızıklanmayı başta Rabbim nasip etmesin istiyorum ve gereğini yapacakları konusunda devlet büyüklerime olan inancımı koruyorum. Yazımda değinmiştim; ikisi de evlat sahibi, ömürleri boyunca Rabbim evlatlarından yana yüzlerini güldürmesin; benim anne babamın ölümüm sonrası gözlerinden akan yaşların mislini hem dünya hem ahiret hayatında yaşatsın onlara.

“Onursuzca ithamlarla yaşamaktansa ölmek yolunu seçtim”

ozel harek t polisi alparslan soylu mobbing yuzunden intihar etti 3 w4tSenTH

Canım ailem, hepinizden özür diliyorum. Kusur bu yaptığım, biliyorum fakat ben onursuz, gurursuz; kanım uğruna oluk oluk aksın istediğim vatan davama yapılan hakaret ve aşağılama ile yaşayamam.

Hakaret içeriğini de belirteyim; şube müdürümüz M. başkomiser, Sayın Vali’mizin CAT kıyafeti ile çalışmamızı uygun gördüğünü belirtmem sonrası bana, orada, ‘Özel harekata bir dansöz kıyafeti giydirmediğiniz kaldı, aslında yakında üstünüzdekileri çıkarıp dom.. da derler size, onu da yaparsınız’, sonrasında ‘Vali de bu kadar gö….  korkuyorsa gelmeseydi Şırnak’a’ dedi. Süleyman komiserimizin bir cürmü günahı yok, lakin konuşmalar sırasında içerdeydi, bu hakaretlerin hepsini duydu, arkadaşlarımın anne, bacılarına ettiği küfürler dahil. Şahitlik edip etmemek kendisine kalmış, lakin inkâr ederse ona da hakkım helal değil.

Yaratan Rabbimiz, intihar eden beni ve cümlesini affetsin, dua edin. Ben, aç susuz yaşarım ancak onuruma, onuruma, davama yapılan aşağılama ile yaşayamam. Ahmet gardaşım, bu iletisi sana atıyorum, zira bizim teşkilatta birtakım şeylerin üstü insanların nefisleri ve dünya korkuları nedeni ile örtülüyor. Senden ricam, başta Sayın Vali’miz ve Vilayet Emniyet Müdürü’müze mevzunun ulaşmasıdır. Rabbim, benim yaşadıklarımı siz ve ben üzere vatanına aşık hiç kimseye yaşatmaz tekrar inşallah.

Gardaşlarım, kolay bir biçimde bu hayattan ayrılmak istemediğimi beni tanıyan dostlarım, arkadaşlarım bilir. Özel harekât teşkilatımızın gerek kamuflajına gerek davasına âşık olduğumu da laf getirmediğimi de tekrar tıpkı halde tanıyan bilir. Yaşadığım süreçte kullanılan ağır cümleleri daha fazla kaldıramayacağım ve yutamadığım için bu türlü bir karar aldım. Bu intihar kararıma sebep olan mevzuyu ayrıntıları ile ulaşması gereken gardaşlarıma ulaştırdım, onlar gerekli yerlere iletecektir.

Beni kimsenin bu kadar aşağılamasına, küçük düşürmesine müsaade vermem. Onursuzca ithamlarla yaşamaktansa ölmek yolunu seçtim. Varsa benden yana hakkım, size helal. Y.A. i.. ve M. başkomiser hariç; onlarla ahirette hesaplaşacağız. Allah’a emanet olun. Hakkınızı helal edin. İnşallah Rabbim affeder, âmin.”

Kaynak: https://onedio.com/haber/ozel-harekat-polisi-alparslan-soylu-mobbing-yuzunden-intihar-etti-1075340

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu