Oyun

Oyunlar Şiddete Yöneltiyor Diyenler Utanır mı: İnsanlığa Dair Umutlarınızı Tekrar Yeşertecek Oyun Anları

Görüntü oyunları günümüzde medya tarafından çoğunlukla şiddetle bağdaştırılıyor olsa da kimi vakit o denli anlara sahne oluyorlar ki insanlığa dair umutlarımızı tekrar tazeliyorlar. İşte kimi vakit birbirilerinin yüzlerini bile görmemiş oyuncular tarafından meydana getirilen o büyülü anlardan birkaçı. ????

Kaynak: https://gamelancer.com/articles/viral…

1. “Ailem her gün kimin çayları hazırlayacağını belirlemek için Mario Kart 64 oynuyor.”

oyunlar siddete yoneltiyor diyenler utanir mi insanliga dair umutlarinizi tekrar yesertecek oyun anlari 0 ijgZOiWJ

‘Bunu 2001 yılından bu yana dini bir ayinmişçesine sürdürüyorlar.’

2. “Bugün benim için kıymetli bir gün. On beş yıl evvel Warcraft ve yeterli bir arkadaş hayatımı kurtardı. Kötü bir biçimde uyuşturucu bağımlısıydım v gidecek hiçbir yerim yoktu. Bu oyun içi bildirisi lonca önderim olan Tremain – Dragonmaw’dan aldım. Teklifini kabul ederek İngiltere’ye taşındım ve uyuşturucuyu bıraktım. Ailesi misafirperver olmalarına rağmen sertti ve beni bir işe soktular. Bugün tam on beş yıldır büsbütün ayığım. Teşekkürler Danny.”

oyunlar siddete yoneltiyor diyenler utanir mi insanliga dair umutlarinizi tekrar yesertecek oyun anlari 1 Jt5BkflU

‘Yakında evsiz kalabileceğini duydum…

Ailem bizimle yaşamana müsaade vermeyi teklif etti, konutumuzun çabucak ardında da eylül ayında gidebileceğin bir üniversite var ve sen de gelebilirsin. Şayet ilgileniyorsan sırf buraya gelmek için uçak bileti paranı ayır, muhtemelen seni havaalanından alırız. Ve bu teklifim son derece önemli, laf olsun diye söylemiyorum. Duyduklarım yanlışsa bunları unut gitsin lakin değillerse kıçını kaldır ve buraya gel. Yakında görüşürüz.’

3. “45 yaşındayım. Hala görüntü oyunu oynayabilir miyim?”

oyunlar siddete yoneltiyor diyenler utanir mi insanliga dair umutlarinizi tekrar yesertecek oyun anlari 2 8S1MyAwl

‘Ben 71 yaşındayım. Reflekslerim ve bilişsel marifetlerim görüntü oyunları sayesinde şekilleniyor. Hekimim bana beyin cerrahlarının yeteneklerini keskin tutmak ismine görüntü oyunu oynadıklarını söyledi ve hekimim palavra söylemez. Sabah kahvem eşliğinde söz oyunları oynarım. Yarış oyunları ve shooterlar refleksler için şahanedir ve dayanılmaz kıssalara sahip zekice RPG’ler buldum. Aslına bakarsanız Skyrim’de neredeyse 300 saatim vardı. Ta ki dizime bir ok yiyene kadar…’

4. “Bana sakın çevrimiçi arkadaşların gerçek arkadaşlar olmadığını söylemeyin.”

oyunlar siddete yoneltiyor diyenler utanir mi insanliga dair umutlarinizi tekrar yesertecek oyun anlari 3

‘Kocam hiç tanımadığı bir küme beşerle birlikte oyun oynuyor. Geçen hafta içlerinden biri öldü. Bugün onun onuruna oyun oynadıklarına kulak konuğu oldum; gülüyorlar, konuşuyorlar ve arkadaşlarını anıyorlardı. Bana sakın çevrimiçi arkadaşların gerçek arkadaşlar olmadığını söylemeyin. Herkese kucak dolusu sanal sarılmalar.’

5. The Elder Scrolls Online’da köpeklerin sevilememesi bir oyuncuyu rahatsız etmiş.

oyunlar siddete yoneltiyor diyenler utanir mi insanliga dair umutlarinizi tekrar yesertecek oyun anlari 4 qmGjfblF

Bu durumu toplumsal medya hesabı üzerinden lisana getiren kullanıcı oyun geliştiricilerinin de dikkatini çekmeyi başarmış. Kullanıcı ve geliştiriciler ortasındaki tatlı mı tatlı bu olayların sonucunda artık The Elder Scrolls Online evrenindeki köpeklerin başlarını okşayabilirsiniz. Bu türlü tatlı bir isteğe bu türlü tatlı bir karşılık kalplerimizi eritti doğrusu.

6. Minecraft’ta dünyanın her yerinden sansürsüz makaleler, yayınlar ve bilgilerin bulunduğu devasa bir kütüphane var.

oyunlar siddete yoneltiyor diyenler utanir mi insanliga dair umutlarinizi tekrar yesertecek oyun anlari 5 WwsOT6uP

Blockworks isimli bir oluşum tarafından hayata geçirilen ve ‘The Uncensored Library’ (Sansürsüz Kütüphane) ismini taşıyan bu yapıtın maksadı herkese sansürsüz ve yanlışsız bilgi sunmak. Minecraft dünya çapında serbestçe erişilebilen bir oyun olduğu için beşerler kendi ülkelerinde sansürlenmiş olan gereçlere buradan rahatça ulaşabiliyorlar.

7. 1. Dünya Savaşı’nın bitişi anısına kutlanan Ateşkes Günü’nde Battlefield 1 oyuncuları birbirlerine ateş etmeyi bıraktılar.

oyunlar siddete yoneltiyor diyenler utanir mi insanliga dair umutlarinizi tekrar yesertecek oyun anlari 6 jkYzRjPa

Ateşkes Günü’nün 11. saatinde rakip ekiplerin oyuncuları silahlarını ateşlemediler. Battlefield 1’in 1. Dünya Savaşı’nı mevzu edindiğini de hatırlatmakta yarar var.

8. “Babam kendi Minecraft sunucusunda bana bildiri bırakmayı seviyor.”

oyunlar siddete yoneltiyor diyenler utanir mi insanliga dair umutlarinizi tekrar yesertecek oyun anlari 7 Gnlkdckg

‘Bu yatak neden çift kişilik ki? Senin bir kız arkadaşın yok.’

Kaynak: https://onedio.com/haber/oyunlar-siddete-yoneltiyor-diyenler-utanir-mi-insanliga-dair-umutlarinizi-tekrar-yesertecek-oyun-anlari-1062348

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu