Sıradaki içerik:

Wi-fi 7 Geliyor! 30Gbps Hıza Çıkabiliyor!

e
sv

Outlook’da Edge Reklamları Göstermeye Başladı!

252 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD’li teknoloji devi Microsoft, bu senenin ilk haftalarında sunmuş olduğu yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı amacıyla e-posta servisi Outlook.com’da indirme linkleri sahibi olan tanıtımlar yayınlamaya başladı. Edge, kısa bir vakit evvelce Firefox’u geçerek en tanınmış ikinci internet tarayıcısı olmayı başarmıştı.

Tüm aygıt türlerinde Internet Explorer’ın konumunu alabilmek üzere 2016 senesinde yayınlanan Microsoft Edge, geçen Ocak ayında Chromium desteğine kavuşarak açık kaynak kodlu bir duruma gelmişti. Windows 7,8,10 ve macOS platformunda boy gösteren Edge, kısa vakitde olumlu eleştiriler almayı başarmış ve Firefox’u geçerek en tanınmış ikinci internet tarayıcısı olmuştu.

Edge’in becerilerini detaylı vesilelerle öven Microsoft, reklam çalışmalarına da bütün süratiyle devam ediyor. Şirket, şimdi de e-posta servisi Outlook.com’da yeni internet tarayıcısı amacıyla indirme linkleri yayınlamaya başladı. Outlook.com’a Edge dışında bir tarayıcıdan giriş yapan kullanıcılar, bundan sonra gelen kutularının üstünde bir dizi reklam görüyor.

Reklamlarda, kullanıcıların Chromium ile güçlendirilmiş Edge tarayıcısı ile performanslarını, uyumluluklarını ve hızlarını artırabilecekleri ifade ediliyor. Reklamlar ilaveten başka tarayıcıların kullanıcılarını yeni Microsoft Edge’i indirmeye ve aygıtlarında denemeye teşvik eden mesajlarla beraber geliyor.

Menü çubuğunun altında gösterilen banner’larda, sizi Microsoft Edge indirme sayfasına götürecek bir bağlantı bulunuyor. Eğer ben tarayıcımdan memnunum ve bu tanıtımlar beni cezbetmeye yetmez diyorsanız, tanıtımları istediğiniz vakit kapatabiliyorsunuz.

NetMarketShare’ın Mart 2020 bilgilerine göre Microsoft Edge, yüzde 7,59 piyasa payı ile Mozilla Firefox’u (Yüzde 7,19) geride bırakarak dünyanın en çok sarfedilen ikinci internet tarayıcısı olmuştu. Geçtiğimiz senenin aynı döneminde bu miktar 5,20 olarak kayıtlara geçmişti. Listenin ilk esnasında ise ön görü edebileceğiniz üzere yüzde 68,5 gibi devasa piyasa payı ile Google Chrome bulunuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.