Oyun

Örümcek Adam 60 yaşında!

1 Ağustos 1962’de Marvel Comics’ten Steve Ditko ve Stan Lee tarafından kaleme alınan Amazing Fantasy #15 ve onunla birlikte Spider-Man piyasaya sürüldü. O periyotlar çizgi roman dünyasına kayda kıymet bir giriş yapan Spider-Man’in bu kadar ünleneceğini ise kimse varsayım edemezdi.

Mahallenizin dostu Örümcek Adam 60 yıldan beri hayatımızda!

Özel güçler kazanan genç kahramanım büyük bir ilgi çekmişti. Genç yaşında birçok zorlukla baş eden Peter Parker, ‘büyük gücün büyük sorumluluk getireceğini’ de yeniden güç yoldan öğrenecekti. Okulda fazla dikkat çekmeyen, dışarıda ise kostümü ile birlikte bütünleşip insanlara yardım eden Spider-Man kısa müddette bilhassa genç kesmin ilgi odağı oldu.

Örümcek Adam, geçen 60 yıl boyunca, çizgi romanlarda, çizgi sinemalarda, animasyonlarda ve sinemalarda birçok farklı formda karşımıza çıktı. Bilhassa televizyonlarda farklı yorumlamalarla farklı Örümcek Adam’lar izledik. 1994 yılı ile birlikte Fox Kids’in yayınladığı Örümcek-Adam serisi ise hem içeriği hem de efsaneleşen giriş müziği ile akıllarda kazınmayı başardı.

orumcek adam 60 yasinda 0 q4rlRlCf

2000’li yılların başında ise Tobey Maguire’ın canlandırdığı Spider-Man’in her vakit farklı bir yeri vardır. Üç sinemalı bu seride Tobey Maguire’a Marry Jane karakteri ile Kirsten Dunst eşlik ediyordu. 2007 yılında son sineması ile karşımıza çıkan seri hâlâ en çok sevilen harika kahraman sinemalarından birisi olarak öne çıkıyor.

Andrew Garfield’ın canlandırdığı Amazing Spider-Man serisi ise iki sinema ile karşımıza çıktı. Evvelki seri kadar sevgi göremeyen Amazing Spider-Man’in üçüncü sineması duyurulmasına karşın hiçbir vakit vizyona girmedi.

orumcek adam 60 yasinda 1 1gTTO8yM

2017 yılımda Spider-Man: Homecoming sineması ile Tom Holland yeni bir Örümcek-Adam olarak karşımıza çıktı. Daha sonrasında Spider-Man: Far From Home ve No Way to Home sinemaları ile çoktan üç sinema ile karşımıza çıkan yeni Örümcek-Adam, Marvel’ın gitgide büyüyen cihanında önümüzdeki devirde de birçok sefer karşımıza çıkacak üzere görünüyor.

Örümcek-Adam’ın çizgi romanlar ve televizyon dışında bu periyotta birçok oyunu da yapıldı. Örümcek-Adam’ı oyunlarda oynamak her vakit eğlenceli olmuştur. Bol bol ağ atarak kentte dolaşırken Peter’ın berbat esprileri eşliğinde makûs adamları haklamanın verdiği keyif değer biçilemez.

Peki siz Spider-Man ile nasıl tanıştınız? Öykünüzü yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/orumcek-adam-60-yasinda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu