Kripto Para

Optimism (OP) Neden Yükseliyor? 29 Temmuz 2022

Kripto para piyasaları dalgalı hareketlerine devam ederken büyümeyi sürdürüyor. Bilhassa Bitcoin’in (BTC) tekrar 24.000 doların üzerine çıkması, birçok altcoin’in de yükselişe geçmesine neden oldu. Yükselen kripto paralarda ise Optimism (OP) öne çıkıyor. O denli ki Optimism (OP) son iki hafta içerisinde yüzde 230’un üzerinde bir yükseliş kat etti. Pekala Optimism (OP) neden yükseliyor?

Optimism (OP) Neden Yükseldi?

Kripto para piyasalarında yaşanan son düşüş, birçok şirketin geleceğini kıymeti ölçüde değiştirdi. Maalesef kimi projeler ve şirketler iflas ederken kimileri da yeni yatırımlara yelken açtı. Bu noktada en faal atılımlarını gerçekleştiren Optimism (OP) ise yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. O denli ki son 14 gün içerisinde yüzde 0.47 dolar düzeyinden 1.68 dolar bandına kadar çıkan OP, hacim olarak da yüzde 540’lık bir artış yaşadı.

Bu yükselişin ardında birden fazla neden yer alıyor. Bunlardan birincisi OP’nin keni GameFi projesi Atlantis‘in başlatılması olsu. Projenin Web3 vizyonunu yansıttığı projede Optimism ağı üzerinden oyun oynanabiliyor ve oyun içi eklentilere OP ile erişilebiliyor. 1 Haziran’da airdrop yayımlayan proje, büyümeyi teşvik etmek için 231.928.234 OP’yi (ilk arzın yaklaşık olarak yüzde 5.4’ü) airdrop ile kullanıcılarına yolladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/optimism-op-neden-yukseliyor-29-temmuz-2022/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu