Oppo, AR Glass 2021’i Duyurdu: İşte Özellikleri!

2 dk


Oppo, geçen yıl Inno Day etkinliğinde AR gözlüklerini tanıttı ve bu yıl çok daha gelişmiş bir versiyonla geri döndü. Önceki yineleme, tasarımda VR gözlükleri modelliyor gibi görünürken, bu sefer Oppo AR Glass 2021 ile sıradan bir gözlük çiftine çok daha yakın bir şey elde ediyoruz. Henüz tam olarak değil, ama kesinlikle daha yakın.

Oppo, AR Glass 2021’in bir önceki modelinden %75 daha hafif olduğunu, USB-C kablosuyla bir Find X2 Pro akıllı telefona bağlarken Snapdragon 865 yonga seti sayesinde performansta büyük bir artış sağladığını söylüyor.

Kullanılan Birdbath optik çözümü, 2019’da sergilenen modele kıyasla kontrastı %53, parlaklık tekdüzeliğini% 98 ve derece başına pikseli %40 artırıyor. 0.71 inçlik yerleşik bir OLED ekran var ve ışığı göze spektroskop. AR Glass 2021 ayrıca özelleştirilmiş bir geniş genlik hoparlörü ve benzersiz bir yarı açık arka boşluk akustik tasarımına sahiptir. Tüm bunlar, 3 metre uzaktan 90 inçlik bir ekranı izlemeye benzer bir ev sineması deneyimi yaşayacağınız anlamına gelir.

Bir akıllı telefon ile eşleştirildiğinde, el cihazınızı dokunmatik yüzey olarak kullanarak gözlüklerle etkileşim kurabilirsiniz. Ellerinizi ve parmaklarınızı, tek bir elde 21, bir parmakta dört işaretleyici tanıyan dürbünlü balıkgözü kamera setinden de izleyebilirsiniz. ToF kamera ile eşleştirilen bu kameralar, 1 derece içinde santimetre düzeyinde doğruluk sağlar.

Gözlükler için kullanım örnekleri arasında “sinema benzeri” bir görüntüleme deneyimi aracılığıyla çevrimiçi ve yerel HD videoların AR akışı, Çok Oyunculu Çevrimiçi Savaş Arenası ve kule savunma oyunlarıyla AR oyunları, evinize sanal mobilya yerleştirme ve artırılmış gerçeklik (AR) resim çekimi dahildir Aynı anda sanal ve gerçek sahneleri yakalayan RGB kameralarla.

Oppo AR geliştirici programı önümüzdeki yıl geliyor ve Oppo, topluluğun AR’ye özgü uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak için kapsamlı bir istemci tarafı SDK ve bir geliştirme araç zinciri sağlıyor.

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

52
7 Paylaşım, 52 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir