Sıradaki içerik:

Huami Amazfit Ares Akıllı Saat Çıktı

e
sv

OnePlus 8 Pro Şeffaf Kamera Filtresi İptal Edildi

436 okunma

OnePlus 8 Pro, bir ay önce lansmanından bu yana çeşitli nedenlerle haberlerde. Son zamanlarda, OnePlus 8 Pro’nun kamerasındaki bir filtrenin, plastiklerden görmesini sağlayan bir Photochrom özelliğine sahip olduğu bildirildi. 

Şirket, filtre seçeneğini yakında telefonun kamerasından kaldıracağını söylediğinden, şirket bu gizlilik sorununu ele alıyor gibi görünüyor.

 OnePlus’ın Weibo hakkındaki açıklamasına göre, şirket “Photochrom” filtre seçeneğinin bir gizlilik sorunu olduğunu gözlemledi ve ayrıca topluluktaki çeşitli kullanıcıların geri bildirimlerini kabul etti. 

Şirket, filtrenin asıl amacının, içinden çekilen fotoğraflarda benzersiz dokular vermek için kızılötesi ışıkların özelliklerini algılamak olduğunu yineledi.

Bazı çevre koşullarında, OnePlus 8 Pro’daki filtre lense yakın olduğunda özel malzemelerden görebildiğinde sorun tanındı. OnePlus ayrıca şirketin her zaman kullanıcıların gizliliğini en yüksek öncelik haline getirdiğini de sözlerine ekledi. 

Bu nedenle, kullanıcıların endişesini ortadan kaldırmak için, yazılım güncellemesi yoluyla filtre işlevini geçici olarak devre dışı bırakmaya karar verdi.

Şirket, güncellemenin bir hafta içinde sunulacağını belirtti. Söz konusu filtre seçeneği, başka bir yerde Oxygen OS’de ‘Photochrom’ özelliği ve Çin’de Hidrojen OS’de ‘Sonbahar’ özelliği altındadır. 

Bunun yanı sıra, Oneplus bazı kullanıcıların ilginç manzara çekimleri yapabilme özelliği nedeniyle bu özelliği sevdiklerini ve dolayısıyla şirketin bu filtrenin sorunsuz çalışmasını ve gelecekte yeniden başlatılması için yeni çözümler benimseyeceğini söyledi.

Hatırlarsak, cihazın piyasaya sürülmesinden sonraki haftalarda yeşil bir renk tonu vardı ve OnePlus sorunun çoğunu bir yazılım güncellemesi yoluyla düzeltmeyi başardı. Ancak son açıklama Çin’deki Oneplus ekibinden ve uluslararası ekibi henüz buna yanıt vermedi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.