Telefonlar

OLED ekranlı iPad Pro fiyatıyla yok artık dedirtecek

Apple’ın 2024 yılı için planladığı bir sonraki iPad Pro modelleri, süper pürüzsüz OLED ekranlarla gelecek ancak buradaki kıstas, bu durumun tabletlerin pahalı olacağı anlamına gelmesi. İddia şu ki, bir sonraki nesil iPad Pro’lar, 11.1 inç ve 13 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelecekler, yani mevcut tabletlerden biraz daha büyük olacaklar, ancak ana güncelleme ile OLED panellere geçiş olacak.

Bununla birlikte, bu yüksek kaliteli panelleri LG ve Samsung’dan temin etmek oldukça maliyetli olacak ve Koreli bir teknoloji sitesi olan The Elec’in raporu, fiyattaki artışın önemli olabileceğini açıkça ortaya koyuyor.

OLED ekranlı iPad Pro fiyatıyla yok artık dedirtecek

Apple’ın genel malzeme faturasındaki bu yüksek artışı absorbe etmeyi planlamadığını öğrenmek sizi şaşırtmayacaktır, bu nedenle son maliyetin veya en azından bir kısmının tüketicilere yansıtılması çok muhtemel. Ve hepimiz biliyoruz ki, iPad Pro zaten pahalı bir cihaz. Tabi kimsenin bu cihazın kaliteli bir donanıma sahip olmasının önemini inkar ettiği de yok.

The Elec‘in raporuna göre, bu OLED panellerin ek maliyeti, ekranı daha ince hale getirmek için kullanılan bazı özel üretim süreçleriyle ilgili. Böylece tabletin kendisi daha ince ve premium görünümlü hale geliyor. Eğer iddialar doğruysa bu plan, panelde iki emisyon tabakasıyla iki katlı yapı kullanmayı içeriyor. Bu, ekranın parlaklığını ikiye katlayacak ve teorik olarak ekran ömrünü dört katına çıkaracak. Tabi tüm bu iddiaların doğru olup olmadığını ise zaman gösterecek.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/oled-ekranli-ipad-pro-fiyatiyla-yok-artik-dedirtecek-63ffc1f04aa2e9590178187f

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu