Dizi & Film

Öğretmenler Günü İçin Manalı Gönderme: Gelsin Hayat Bildiği Gibi’de Sadi Hoca’nın Çiçek Açtığı Anlar!

SHOW TV ekranlarının en sevilen dizilerinden Gelsin Hayat Bildiği Gibi, her sahnesiyle gündeme damgasını vurmaya devam ediyor. Ertan Saban ve Devrim Özkan’ın başrollerini paylaştığı dizi bu akşam yeni bölümüyle ekranlara gelecek. Tabii ki lisede geçen bir dizide 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün atlanması mümkün değildi. Sadi Payaslı, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğrencileri sayesinde çiçek açtı! Tabii dizide önemli bir konuya dokundurma yapılmadan da geçilmedi. Gelin hep birlikte bakalım.👇

Gani Müjde’nin kaleminden çıkan Gelsin Hayat Bildiği Gibi, bu akşam yeni bölümüyle ekranlara gelecek. Ön izlemesi yayınlanan dizi, bölümden bir sahne ile herkesi duygulandırdı.

ogretmenler gunu icin manali gonderme gelsin hayat bildigi gibide sadi hocanin cicek actigi anlar 0 hIBTzWAX

Okulda yürüyen Sadi’ye seslenen bir öğrenciyle başlayan sahnede, bir çiçeğin bile onu ne kadar mutlu ettiğini görüyoruz. Kendi karakterinin yanı sıra öğretmenleri temsil eden Sadi Payaslı, “İşte bu bile yeter” diyerek düşüncenin önemini vurguluyor aslında.

ogretmenler gunu icin manali gonderme gelsin hayat bildigi gibide sadi hocanin cicek actigi anlar 1 a3tZW1tS

Daha sonrasında başının belada olduğu 11/B öğrencileri geliyor yanına, ellerinde çiçekler. “Hocam öğretmenler gününüz kutlu olsun, gününüz kutlu olsun” denince gözleri dolu dolu oluyor Sadi Payaslı’nın.

ogretmenler gunu icin manali gonderme gelsin hayat bildigi gibide sadi hocanin cicek actigi anlar 2 YrHNAUbV

Boğazının düğümlendiğini öğrencilerine esprili bir şekilde dile getiren Sadi, nereden nereye geldiğini düşündürüyor insana. “Sağ olun çocuklar, burada şu düğüm olmasa konuşabileceğim de… Ameliyatla aldırılıyor mu bu?” diyor.

ogretmenler gunu icin manali gonderme gelsin hayat bildigi gibide sadi hocanin cicek actigi anlar 3 A1AuN9JD

Diğer öğretmenlerini de unutmadıklarını söyleyen öğrenciler tam da bu noktada yaptıkları göndermeyle geceye damgalarını vurmaya hazırlanıyor. “Sevgili öğretmenlerimiz hakkınız ödenmez dediler, hakikaten ödemediler. Biz kalenderiz ödeyemeyiz çalışsak da ilelebet, ama sayın yetkililer ödeyiversin bir zahmet!”

ogretmenler gunu icin manali gonderme gelsin hayat bildigi gibide sadi hocanin cicek actigi anlar 4

Bu sahne çok konuşulacak gibi. Sadi öğrencilerinin bu denli duyarlı olmasından da son derece etkileniyor ve hep birlikte sarılıyorlar.

ogretmenler gunu icin manali gonderme gelsin hayat bildigi gibide sadi hocanin cicek actigi anlar 5 3Nn9T6eO

Son sahnede çiçeğini kaldırıp yukarı doğru bakan Sadi Payaslı’nın, Atatürk çerçevesine baktığı ve 24 Kasım için ona minnet ettiği düşünülüyor.

ogretmenler gunu icin manali gonderme gelsin hayat bildigi gibide sadi hocanin cicek actigi anlar 6 NcVQL61Q

Gelsin Hayat Bildiği Gibi 24 Kasım sahnesini böyle bırakalım. Siz neler düşünüyorsunız?

Kaynak: https://onedio.com/haber/ogretmenler-gunu-icin-anlamli-gonderme-gelsin-hayat-bildigi-gibi-de-sadi-hoca-nin-cicek-actigi-anlar-1109414

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu