Bitcoin

Nomad ve Slope’a Yatırım Yapan Circle’ın Problemleri Artıyor

Stablecoin ihraççısı Circle’ın risk sermayesi kolu, yakın vakitte taarruza uğrayan Nomad ve Slope’a yatırım yapan şirketler ortasında yer alıyordu.

Bu hafta, zincirler ortası bir köprü olan Nomad’a 200 milyon dolara mal olan bir akın düzenlendi. Birebir halde Slope cüzdanlarından da 6 milyon dolar çekildi. USDC stablecoin’inin ihraççısı Circle, bu iki projeye de yakın vakitte yatırım yapmıştı.

Halka açılmayı planlayan Circle, yatırımlarını da artırıyor. Şirket, TetherUSD faciasından sonra daha fazla düzenleyici kontrolüne maruz kalmış durumda. Nomad ve Slope’a yapılan taarruzlar, Circle’ın problemlerinin artmasına neden olabilir.

Erken periyot blokzinciri projelerine ve şirketlerine yatırım yapmasıyla da bilinen Circle, Şubat ayında Slope Finance’ın A serisi finansman cinsinde 8 milyon dolarlık fon sağlarken, Nisan ayında da Nomad için 22.4 milyon dolarlık başlangıç tipinde yer aldı.

Nomad istismarıyla ilgili bir soruya cevap veren Circle sözcüsü, gelişmeleri takip ettiklerini lisana getirdi. Sözcü, Slope ile ilgili gelen soruya da tıpkı karşılığı verdi.

Circle sözcüsüne nazaran şirketin Nomad ve Slope ile olan bağı, şirkete rastgele bir mali ziyan vermiş değil. Lakin şirketin ilişki olması bile, marka pahasına berbat bir tesir yapmasına neden oluyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/nomad-ve-slopea-yatirim-yapan-circlein-sorunlari-artiyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu