Telefonlar

Nokia 7.3 ve 9.3 Modelleri Yakında Satışa Çıkıyor!

Nokia’nın amiral gemisi ve orta-üst civar model, son meydana çıkan söylentilere göre Ağustos-Eylül döneminde, yani sıcak akıllı telefon akımında tanıtılacak.Cihazlar özellikleri ise şimdilik belli değil.

Yeni Nokia amiral gemisi akıllı telefonu, meydana atılan ifadelere göre Ağustos ve Eylül arasında satışa sunulacak. Nokia 9 PureView modelinin sonrasında satışlar konusu ile ilgili bir başarı göstermesi ve firmasına katkı gerçekleştirmeyi amaçlayan cihaz, öncülünün başarısızlığı nedeniyle çok da zor bir vazifiyeti üstlenmiş bulunmuyor.

nokia 9 teknobizdeyiz 1
Nokia 7.3 ve 9.3 Modelleri Yakında Satışa Çıkıyor! 3

Bugün yayınlanan içeriklere göre Nokia 9.3 modeli, üçüncü çeyreğin ortası-sonu gibi tanıtılacak. HMD’nin bu stratejisi, şayet yaşama geçirilirse, 2020 amiral gemisi modelleriyle rekabetten bir nevi vazgeçmiş olduğunu ifade edecek. Bunun nedeni ise açık: Aynı dönemde Samsung Note 20 serisi, Huawei Mate 40 ve Google Pixel 5 de duyurulacak.

Nokia 9.3 tanıtımıyla beraber Nokia’nın 7.2 modelini güncelleyen 7.3 de tanıtılacak. Bu model de geride bıraktığımız sene Eylül’de tanıtılmıştı. Kaynaklara göre Nokia 9.3 ve 7.3 modelleri prototip test aşamasında. Bunun anlamı, ilerleyişte şimdilik bir problem bulunmuyor.

Cihazlardan beklenilen özellikler çok açık olmasa da Nokia 9.3’ün 5G desteği sunacağına net gözüyle bakabiliriz. HMD’nin önümüzdeki haftalarda cihazlara yönelik reklam faaliyetlerine başlaması ise tanıtımın dönemini bir nevi doğrulamış olması olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu