Gündem

Nokia 60 yıl sonra logosunu değiştirdi! İşte yeni logo…

Nokia, bugün yaptığı bir açıklamayla marka kimliğinde önemli bir değişikliğe gideceğini açıkladı. Şirket, 60 yılın ardından ilk kez logosunu değiştirdiğini duyurdu. Tamamen yenilenmiş logosunu tanıtan şirket, bu değişikliği büyüme hedeflerinin bir parçası olarak yaptı. Logo değişikliği, Barcelona’da başlayan ve 2 Mart’a kadar devam edecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) duyuruldu.

Sade ama dikkat çekici ve modern olarak nitelendirilebilecek yeni logo, ‘NOKIA’ kelimesini beş farklı şeklin kullanımıyla oluşturuyor. Ayrıca, tüm dünyada yaygın olarak bilinen ikonik koyu mavinin kullanımından vazgeçildiği de görülebiliyor.

nokia 60 yil sonra logosunu degistirdi iste yeni logo 0 DIXll2Wh

CEO Pekka Lundmark, şirketin dönüşümünü temsil eden bu logo değişikliği konusunda Reuters’a verdiği bir demeçte, önceden telefonlarla ilişkilendirildiklerini şimdi ise bir ‘iş teknolojisi’ şirketi olduklarını aktardı.

Geçen yıl %21 büyüdü

2020’de göreve gelen 59 yaşındaki iş insanı, başa geçer geçmez zor dönemde olan şirket için yeni stratejiler belirlemişti. Lundmark, ayrıca geçen yıl %21’lik büyüme kaydettiklerini ve mümkün olan en kısa sürede bunu artırmayı planladıklarını ekledi.

Lundmark, Bloomberg’e verdiği bir röportajda ise, “Çoğu insanın zihninde hâlâ başarılı bir telefon markasızyız; ancak Nokia’nın amacı bu değil. Ağlara ve endüstriyel dijitalleşmeye odaklanan yeni bir marka başlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Yalnızca küresel liderliği görebileceği işler yapmak isteyen Nokia’nın şu sıralardaki ana amacı, diğer işletmelere ekipmanlar satmak.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/nokia-60-yil-sonra-logosunu-degistirdi-iste-yeni-logo-63fbd4d26bb8040ffb5447bd

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu