Kripto Para

Nisan Ayında En Çok Kazandıran 5 Kripto Varlık

Nisan ayı içerisinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı.

Nisan ayı içerisinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı. Piyasada yaşanılan dalgalanmalar nedeniyle inişli çıkışlı bir ayı geride bıraktık. CoinMarketCap datalarına nazaran Nisan ayında, piyasa kıymeti açısından 100 kripto varlık ortasından en çok kazandıran 5 altcoin şu halde;

  • STEPN (GMT)
  • ApeCoin (APE)
  • Kyber Network Crystal v2 (KNC)
  • XDC Network (XDC)
  • Neutrino USD (USDN)

STEPN (GMT): STEPN, oyuncuların token kazanmak için bir NFT Sneaker ile açık havada yürüyebileceği, koşabileceği Solana tarafından desteklenen birinci move2earn taşınabilir NFT oyunudur. STEPN, Nisan ayında %23.22 oranla en çok kazandıran token oldu.

ApeCoin (APE): ApeCoin, APE ekosisteminin merkeziyetsiz topluluk yapısını güçlendiren lokal idare tokenidir. APE ekosistemi, Ethereum blok zincirindeki en tanınan NFT koleksiyonlarından ikisi olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) topluluğunu içerir. ApeCoin, geçtiğimiz ay %21.28 oranla en çok kazandıran coinler listesinde ikinci sırada yer aldı.

Kyber Network Crystal v2 (KNC): Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilen Kyber Ağı, rastgele bir merkeziyetsiz uygulamada (DApp’ler) inançlı ve anında süreçler sağlayabilmek için birden fazla kaynaktan likidite toplayan bir likidite protokolü merkezi olarak tanımlanır. KNC, geçtiğimiz Nisan ayında %16.99 oranla en çok kazandıran tokenler ortasında üçüncü oldu.

XDC Network (XDC): Eski ismiyle XinFin Network olan XDC Network, ölçeklenebilirlik problemini çözmeyi hedefleyen merkezsiz bir blockchain projesidir. Projenin gayeleri ortasında kullanıcıların alım satım süreçlerini modernize etmek üzere gelecek vadeden noktalar bulunuyor. XDC Network, geçtiğimiz Nisan ayında %4.12 oranla en çok kazandıran tokenler ortasında yer aldı.

Neutrino USD (USDN): CoinMarketCap datalarına nazaran geçtiğimiz ay %1.61 oranıyla en çok kazandıran coinler ortasında beşinci sırada yerini alan Neutrino USD, mükafatlar karşılığında kişinin tokenlarını bir blockchain node’una devrederek stake etmeyi destekleyen birinci dolar sabiti bir stablecoindir. USDN merkezi değildir, büsbütün akıllı bir kontrat ile yönetilir.

Tablodan geçtiğimiz ay içerisinde en çok kazandıran altcoinleri inceleyebilirsiniz:

nisan ayinda en cok kazandiran 5 kripto varlik 0 Nk7PRI2M

Kaynak: https://www.coinkolik.com/nisan-ayinda-en-cok-kazandiran-5-kripto-varlik/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu