Oyun

Nintendo Switch Pro’yu bekleyenler için berbat haber!

Yıllardır Nintendo ile ilgili çeşitli söylentiler sürdü. Bunlardan en öne çıkanı ise Nintendo Switch’in yükseltilmiş bir versiyonu olan Switch Pro’nun yayınlanacağına dair savlardı. Birtakım hayranlar ise Switch Pro modeli için epey umutluydu. Lakin, tedarik sıkıntılarının donanım üretimini aksatması nedeniyle bu yıl, yeni bir konsolun piyasada olması mümkün üzere görünmüyor.

Nintendo Switch Pro, önümüzdeki birkaç ay içinde gelmeyecek

Nintendo Switch’in ve onu takip eden Nintendo Switch OLED‘in piyasaya sürülmesinden sonra hayranlar, konsolun gelişmiş versiyonunu görmek için sabırsız. Lakin Nintendo, devam eden bir küresel çip sorunuyla boğuşuyor. Bu nedenle Switch Pro’nun önümüzdeki birkaç ay içinde piyasada olması hayli zayıf bir ihtimal.

nintendo switch proyu bekleyenler icin berbat haber 0 KDkbWwtz

Nikkie’nin yayınladığı yeni bir rapora nazaran görüntü oyunu devi, konsolları üretmek için gerekli eserleri tedarik etmek için çaba veriyor. Nintendo lideri Shuntaro Furukawa konuyla ilgili bir açıklama yaptı. “Normalde, en ağır yıl sonu satış dönemine hazırlanmak için yaz aylarında stok yaparız.”

Aynı vakitte Furukawa, şimdilik gerekli üretim bileşenlerini elde edebileceklerinden emin olmadıklarından bahsetti. Raporlara nazaran, Nintendo’nun mali yılın sonuna kadar rastgele bir yeni model duyurması mümkün değil üzere duruyor. Bunun yerine oyun devi, amacına ulaşma için mevcut donanımla elinden geleni yapmaya çalışacak.

Furukawa yaptığı açıklamada üretim yapsa dahi hepsini satabileceği konusunda optimist olmadığını da belirtti. Bu nedenle global yarı iletken tedarik problemlerin olması sanayi alanında bozulmaları da beraberinde getiriyor.

nintendo switch proyu bekleyenler icin berbat haber 1 psOTS9sD

Bununla birlikte Nintendo Switch donanım satışları da geçen yıla nazaran düştü. Bu sayıları yükseltmek için bir Switch Pro konsolu tam gereksinim duyulan eser olabilir. Lakin, bunun için biraz daha beklemek gerekecek.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/nintendo-switch-proyu-bekleyenler-icin-kotu-haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu