Nintendo, Aşağı Yukarı 160.000 Kullanıcısının Hesabının Çalındığını Açıkladı

2 dk


Nintendo, aşağı yukarı 160.000 hesabın korsanlar doğrulusunda ele geçirilmesinden sonra Nintendo Ağ Kimliği (NNID) kullanarak Nintendo Hesabına giriş yapma özelliğini dönem dışı bıraktı. İlk evvelce Japonca olarak yayınlanan Nintendo’nun açıklaması, NNID’ler amacıyla kimlik ve şifre verilerinin Nisan ayının başından itibaren “hizmetleri dışındaki birtakım yöntemlerle yasa dışı bir şekilde elde edildiğini” belirtiyor.

NNID Nedir?

Nintendo Network ID, Wii U ve Nintendo 3DS aile sistemlerinde Miiverse ve Nintendo eShop gibi Nintendo Network servislerine erişmenizi gerçekleştiren 6 ila 16 karakterden meydana gelen benzersiz bir tanımlayıcıdır. Wii U’da oyuncular, dost listesinde dost olarak birbirlerini kaydetmek amacıyla Nintendo Network ID’lerini kullanabilirler.

Ele geçirilen hesaplara ne oldu?

Nintendo, ihlalin bir parçası olarak kullanıcıları ele geçirilen NNID ve Nintendo Hesaplarıyla temaslı takma adlar, doğum tarihi, ülke / bölge, e-posta adresi ve cinsiyetin meydana çıkmış olabileceği konusu ile ilgili uyardı. Bazı kullanıcıların raporlarına göre, birtakım hesaplar büyük miktarlarda hileli satın alımlar amacıyla kullanılmış olabilir.

Nintendo kullanıcılarına neler söyledi?

Nintendo, büyülenen hesapların şifrelerini sıfırlayacağını ve kullanıcıların e-posta ile bilgilendirileceğini söylüyor. Şirket, kullanıcılar amacıyla etkinleştirmelerini ve NNID ile Nintendo Hesaları amacıyla değişik şifre kullanmalarını söylüyor. Salı günü Nintendo, Nintendo Switch hesap ihlallerine dair raporları araştırdığını söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

96
11 Paylaşım, 96 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir