Sıradaki içerik:

Hubble Uzay Teleskobu’nun 30’uncu Yaşına Özel Yeni Kare

e
sv

Nintendo, Aşağı Yukarı 160.000 Kullanıcısının Hesabının Çalındığını Açıkladı

197 okunma

Nintendo, aşağı yukarı 160.000 hesabın korsanlar doğrulusunda ele geçirilmesinden sonra Nintendo Ağ Kimliği (NNID) kullanarak Nintendo Hesabına giriş yapma özelliğini dönem dışı bıraktı. İlk evvelce Japonca olarak yayınlanan Nintendo’nun açıklaması, NNID’ler amacıyla kimlik ve şifre verilerinin Nisan ayının başından itibaren “hizmetleri dışındaki birtakım yöntemlerle yasa dışı bir şekilde elde edildiğini” belirtiyor.

NNID Nedir?

Nintendo Network ID, Wii U ve Nintendo 3DS aile sistemlerinde Miiverse ve Nintendo eShop gibi Nintendo Network servislerine erişmenizi gerçekleştiren 6 ila 16 karakterden meydana gelen benzersiz bir tanımlayıcıdır. Wii U’da oyuncular, dost listesinde dost olarak birbirlerini kaydetmek amacıyla Nintendo Network ID’lerini kullanabilirler.

Ele geçirilen hesaplara ne oldu?

Nintendo, ihlalin bir parçası olarak kullanıcıları ele geçirilen NNID ve Nintendo Hesaplarıyla temaslı takma adlar, doğum tarihi, ülke / bölge, e-posta adresi ve cinsiyetin meydana çıkmış olabileceği konusu ile ilgili uyardı. Bazı kullanıcıların raporlarına göre, birtakım hesaplar büyük miktarlarda hileli satın alımlar amacıyla kullanılmış olabilir.

Nintendo kullanıcılarına neler söyledi?

Nintendo, büyülenen hesapların şifrelerini sıfırlayacağını ve kullanıcıların e-posta ile bilgilendirileceğini söylüyor. Şirket, kullanıcılar amacıyla etkinleştirmelerini ve NNID ile Nintendo Hesaları amacıyla değişik şifre kullanmalarını söylüyor. Salı günü Nintendo, Nintendo Switch hesap ihlallerine dair raporları araştırdığını söyledi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.