Kripto Para

Nijerya’nın Kripto Kabulünde Yeni Bir Devir

Nijerya’nın seçilmiş cumhurbaşkanı Blockchain‘i bankacılık bölümünde kullanmayı amaçlıyor.

Nijerya’daki kripto kabulü ilerlerken yeni cumhurbaşkanı bu duruma sürat katacak üzere duruyor. Bola Tinubu, Nijerya’daki dijital varlıkla ilgili Menkul Değer Değişim Kurulu (SEC) kurallarını ve düzenlemelerini değiştirmeyi hedefliyor.

Nijerya’nın Kripto ve Blockchain Benimsemesinde Yeni Adım

Kripto paraların ve Blokchain teknolojisinin her geçen gün benimsenmesi hükümetleri de bu bahis için adım atmaya itti. Bununla birlikte Nijerya’da benimsenme ile atılacak adımlarda yeni periyoda girilebileceği sinyalleri verildi.

Nijerya‘nın seçilmiş cumhurbaşkanı Bola Tinubu kısa müddet evvel , uygulanırsa ülkenin bankacılık ve finans sanayisinde kripto para ünitelerinin ve Blockchain teknolojisinin benimsenmesine müsaade verecek bir manifesto yayınladı.

nijeryanin kripto kabulunde yeni bir devir 0 9Hby4lt2

Manifestoda şunlar yazılıydı:

“Bankacılık ve finans, kimlik idaresi, gelir toplama ve kripto varlıklarının kullanımında Blockchain teknolojisinin uygun formda uygulanmasını teşvik etmek için politikayı yine şekillendireceğiz.”

Daha tesirli ve iş dostu bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için dijital varlıklarla ilgili SEC düzenlemelerini pahalandırmak üzere bir müşavere komitesi oluşturulmasını önerdi.

Manifesto, dijital varlıklarla ilgili mevcut Nijerya Menkul Değerler Borsası Kurulu (SEC) maddelerini daha iş dostu hale getirmek için bu kanunların tekrar gözden geçirilmesini tavsiye ediyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/nijeryanin-kripto-kabulunde-yeni-bir-donem/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu