Netflix’in Şuana Kadar En Yüksek Bütçeye Sahip 6 Filmi

3 dk


Netflix, bilhassa son 2 senedir film bütçelerini mühim ölçüde artırmaya başladı. Artan abone sayısıyla daha büyük bütçeli filmler yapan online yayın platformunun en pahalı 6 filmini sizler amacıyla listeledik.

Büyük gişe filmlerinin yüzlerce milyon dolarlık harcamalar yaptığını hepimiz biliyoruz. Bu filmler, lüzum oyuncu kadrosu, lüzum set lüzumse de PR çalışması amacıyla 200-300 milyon doları gözden çıkarabiliyor, fakat bu filmler vizyona girdikten sonra milyarlarca dolar gelir elde edebiliyor.

Filmleri sinemaya girmediği amacıyla bu büyük gelirden mahkum olan online yayın platformlarından Netflix de elindeki büyük abone kitlesi yardımıyla yüksek bütçeli filmler çekebiliyor.

Bugün sizlere Netflix’in bu vakte kadar yayınladığı ya da yayınlayacağı en yüksek bütçeli 6 filmi listeleyeceğiz. Bu filmlerden 4’ü halihazırda Netflix’te erişilebilir olurken, başka 2 film önümüzdeki dönemde çıkış yapacak.

Netflix’in en pahalı filmleri

  • The Irishman
  • 6 Underground
  • Triple Frontier
  • Bright
  • The Gray Man
  • Red Notice

The Gray Man

Netflix, Avengers filminin de yönetmenleri olan Russo kardeşlerle anlaşarak çektiği film, 200 milyon doların üstünde bir bütçeye sahip olacak. Filmin oyuncu kadrosunda ise Chris Evans ve Ryan Gosling gibi isimler yer alacak. Film yayınlandığında, online bir platform doğrulusunda oluşturulan en yüksek bütçeli film olacak.

Red Notice

Dwayne “The Rock” Johnson, Ryan Reynolds, Gal Gadot gibi isimlerin yer alacağı Red Notice, şu an ile ilgili pek bilgi sahibi olmasak da aksiyon tarafı yüksek bir film olması bekleniyor. Filmin bütçesinin 160 milyon dolar ile 200 milyon dolar arasında olması düşünülüyor.

The Irishman (2019)

Martin Scorcese’in yönetmenliğinde çekilen The Irishman, resmen usta oyuncuların şov yaptığı bir filmdi. Robert De Niro ve Al Pacino gibi ikonik isimleri bir araya getiren film, uzunluğunun dışında bütçesiyle de çoksıyla konuşuldu. The Irishman’in toplam bütçesi 160 milyon dolardı.

6 Underground (2019)

Aksiyon filmlerinin ünlü yönetmeni Michael Bay doğrulusunda yönetilen 6 Underground’da biricik Deadpool’umuz Ryan Reynolds oynuyor. Film, eleştirmenlerden düşük puan alsa da platformda 83 milyon kez izlendi. Filmin toplam bütçesi ise 150 milyon dolardı.

Triple Frontier (2019)

Ben Affleck’in başrolde yer aldığı Triple Frontier, aksiyon tutkunlarının sevdiği bir film oldu. Platformda 64 milyondan çok izleyiciye ulaşan film amacıyla Netflix, 115 milyon doların biraz üstünde bütçe ayırdı.

Bright (2017)

2017’nin sonlarında bizlerle buluşan Bright, ülkemiz dahil bütün dünyada büyük PR çalışmaları gerçekleştirdi. Will Smith’in başrolde yer aldığı film, 90 milyon dolarlık bütçesiyle uzun bir vakit Netflix’in en yüksek bütçeli filmi oldu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

61
7 Paylaşım, 61 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir