Netflix’in Bütün Dünyada En Çok İzlenen 10 Orijinal Filmi Açıklandı

5 dk


Dünyanın en çok tercih edilen dijital yayın platformu olan Netflix’in en tanınmış orijinal filmleri açıklandı. Liste, hepsi de birbirinden değişik 10 orijinal filmden oluşuyor.
Dünyanın en tanınmış online dizi ve film platformlarından olan Netflix, bilhassa da kendi “Original” içerikleriyle dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Platform, Original başlığı altında hem dizi hem film hem de başka türdeki içerikleri meydana getiriyor ve bu içerikler, milyonlarca Netflix delegesi doğrultusunda izleniyor.

Açık bahsetmek gerek görülürse Netflix’in en çok izlenen dizileri genellikle herkesin doğrultusunda biliniyor. Liste, 64 milyon izlenme sayısıyla Stranger Thing ile başlıyor ve La Casa De Papel, You gibi dizilerle devam ediyor. Peki Netflix’te en çok izlenen filmler desek? Bu bozukluğun yanıtını bulmak bir hayli zor değil mi?

Netflix

Netflix kullanıcıları, teknik eleştirmenler ve basın, içeriklerin istatistiklerinin yayınlanmasını istiyordu. Fakat Netflix, hiçbir vakit bu tür bir hali benimsemedi ve bugüne dek içeriklerine ait detayları hiç paylaşmadı. Geçtiğimiz vakitlarde bu hali değiştirme kararı alan Netflix, The New York Times vasıtasıyla en çok izlenen orijinal filmlerini yayınladı. Dilerseniz şimdi, Netflix’in bugüne dek en çok izlenen orijinal filmlerine yakından bakalım.

Netflix’te en çok izlenen 10 orijinal film

10. Fyre (20 milyon izlenme)
Fyre

Fyre: Festival Fiyaskosu amacıyla tam olarak bir film diyemeyiz. Bu içerik bir film belgesel. İçeriğin hususu ise 2017 senesinde düzenlenmesi plan edilen “Fyre” adlı bir festival. Bu festival, Fyre Media Inc adlı bir şirketin CEO’su olan Billy McFarland ve rapçi Ja Rule doğrulusunda düzenlenmeye çalışıldı. Fakat festival düzenlenemedi ve meydana büyük bir fiyasko çıktı.

9. Otherhood (29 milyon izlenme)
Otherhood

Geçtiğimiz temmuz ayında yayınlanan bu film, şimdilik çok yeni olmasına karşın büyük bir ses getirdi. Otherhood, bir gülünç filmi. Filmde 3 yakın dostun oğullarına sürpriz gerçekleştirme amacıyla New York’a gelişleri ve burada başlarına gelen hadiseler anlatılıyor. Filmin izlenme miktarı her geride bıraktığımız gün biraz daha arttırıyor.

8. Always Be My Maybe (32 Milyon izlenme)
Always be my maybe

Aslına bakacak olursak bu film, çoksıyla aşina bulunduğumuz Romantizm filmlerinden bir tanesi. Birbirlerinin çocukluk aşkı olan iki kişi, tam 15 sene sonra tekrardan karşılaşıyorlar ve aralarında unutulan şeyler tekrardan hatırlanıyor. Filmin kısa bir alanında Keanu Reeves’in de yer alması, Always Be My Maybe’yi biraz daha çekici yapmış gibi görünüyor.

7. Secret Obsession (40 milyon izlenme)
Secret Obsesion

Secret Obsesion, psikolojik bir stres filmi. Jennifer adlı bir kadın, uğradığı hücum neticesinde gözlerini açar. Fakat kadın hafızasını yitirmiştir ve hiçbir şeyden haberi yoktur. Yanında ise eşi bulunduğu ifade eden “Russel” bulunmaktadır. Jennifer bir vakit sonra taburcu edilir fakat kadın, içgüdüsel olarak kendisini rahat hissetmemektedir. Bir vakit sonra ise işler tamamiyle sarpa sarar.

6. The Highwaymen (40 milyon izlenme)
The Highwaymen

Hoolywood aynısı bir yapım olan The Highwaymen’de 1930’lu senelere gidiyoruz ve o senesinin en tanınmış faillerinin ömürlerine misafir oluyoruz. Bir de bu suçluların peşine Teksaslılar düştüğünde işe işler tam manasıyla çıkmaza giriyor.

5. Tall Girl (41 milyon izlenme)
Tall Girl

Bu Romantik gülünç filmindeki ana kahramanımız 1.85 boyundaki Jodi. Jodi, hayatının büyük bir kısmını eğilerek geçirdiği amacıyla bundan sonra bu durumdan çok sıkılmıştır ve özgüven kayıbı yaşamaktadır. Fakat Jodi, bir gün bu hali aşmaya karar sunar ve kendisini bir aşk üçgeninin ortamında bulur.

4. The Perfect Date (48 milyon izlenme)
The Perfect Date

The Perfect Date, Netflix’in tanınmış Romantik gençlik filmlerinden bir tanesi. Bu filmde üniversiteye gidebilmek amacıyla para biriktirmek isteyen bir liselinin öyküsü anlatılıyor. Öyle ki liseli gencimiz, para biriktirebilmek amacıyla düzmece sevgili olarak hizmet vermektedir. Fakat bu kez işler çok da yolunda gitmez ve bir vakit sonra meydana gerçek hisler çıkar.

3. Triple Frontier (52 milyon izlenme)
Triple Frontier

Aksiyon, serüven ve suç. Triple Frontier bunların hepsini yapısında taşıyan ve izleyicilere vakitnin nasıl geçtiğini unutturan bir yapım. Bu filmde ABD’nin özel kuvvetler biriminde vazife almış olan 5 dostun öyküsüne gideceğiz. Bu beş dost aslında, Güney Amerikalı bir uyuşturucu baronunu devirmek amacıyla bir araya gelmiştir fakat işler, hiç de istendiği gibi gitmeyecektir.

2. Murder Mystery (73 milyon izlenme)
Murder Mystery

Bu filmin bu kadar çok izlenmesinin temel sebebi kuşkusuz Adam Sandler ve Jennifer Aniston’dan kaynaklanıyor. Genellikle de gülünç dünyasının tanınmış isimlerinin bir araya gelmesi ile meydana çıkan bu yapımda bir çiftin, balayı tatillerinde bir cinayete tanık olmalarını ve bu vakanın neticesinde yaşanan hadiseleri izleyeceğiz.

  1. Bird Box (80 milyon izlenme)
    Bird Box

Aslına bakacak olursak bu film, Hollywood’un standart kıyamet ardından stres filmlerinden bir tanesi. Bird Box’ta bir anne ve iki çocuğunun kıyametten ileri kurtulma çabalarını izleyeceğiz. Fakat temelen hayatta kimse kalmamıştır ve bu üçlünün kurtulma talihi de çok yoktur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

76
9 Paylaşım, 76 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

6 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Selam herkese paylaşım süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum