Kapat

Netflix’e Oynatma Hızı Güncellemesi Geliyor!

Son dönemde YouTube’da video izleyen çoğu şahıs standart oynatma hızı olan 1x yerine 1.25 ya da 1.5’i kullandığını dile getiriyor. Bu sayede videolar daha hızlı oynatılıyor ve vakit’den tasarruf sağlanmış oluyor. Günümüzün en tanınmış dizi ve film izleme platformu Netflix’te kullananlara içeriği daha hızlı izleme olanağı sunulmuyordu, fakat Netflix Android uygulaması için sevindirici haber geldi.

Netflix’in ürün inovasyon başkan yardımcısı Keela Robison, oynatma hızı kontrollerinin üyeler doğrulusunda senelerdir yoğun bir şekilde talep edildiğini açıkladı. ABD Ulusal İşitme Engelliler Derneği ve Amerikan Ulusal Körler Federasyonu bu atılım amacıyla Netflix’e teşekkür etti.

Öncelik Android’de Olacak!

Netflix Android uygulamasını güncellendikten sonra videoları 0.5x, 0.75x, 1.25x ve 1.5x hızlarında izleyebiliyorsunuz. Şu anda bütün içerikler için tek bir hız saptama olanağınız bulunmuyor, izleyeceğiniz her içerikte videonun oynatma hızını manuel olarak ayarlamanız gerekiyor.

Aslında bu özellik geride bıraktığımız sene duyuruldu, fakat Netflix’in uzun geliştirme ve test süreci nedeniyle bu vakte kadar bekledi. Yakında iOS ve Web sürümlerine oynatma hızı kontrollerinin ekleneceği belirtilirken, TV programı için bu tür bir planın olmadığı vurgulanıyor. Güncellemenin kısa süre içinde bütün cihazlara ulaşmasının biraz vakit alacağını hatırlatmak isteriz.

4 1 0 2 1 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir