Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Mayıs Oyunları Belirlenmiş Olabilir!

e
sv

Netflix, WhatsApp üzerinden Video İzleme Özelliği

533 okunma

Karantina vakitcinde en çok ziyaret edilen siteler arasında yer alan Netflix, yeni özelliğini test etmeye başladı. Netflix WhatsApp üzerinden video izleme özelliği yakında kullananlara sunulacak.

Netflix WhatsApp üzerinden video izleme özelliğine kavuştu

Kullanıcılar bir vakit evvelce WhatsApp üzerinden YouTube, Facebook ve Instagram videolarını direkt olarak izleme özelliğine kavuşmuştu. Netflix, Apple kullanıcıları amacıyla bu özelliğe Kasım 2019 tarihinde yayınlamıştı. Bu özellik ekran bölme olanağı olmayan iOS kullanıcıları amacıyla hem sohbet etme hem de video izleme konusu ile ilgili büyük basitlik sağlıyor.

Diğer yandan her ne kadar ekran bölme özelliğine sahip olsa da çoğu Android kullanıcısı benzer şekilde WhatsApp üzerinden video izlemeyi aktif olarak kullanıyordu. Netflix, bu özelliğin kendi sisteminde de kullanılabilmesi amacıyla çalışmalara başladı.

Herhangi bir Netflix içeriğini paylaş seçeneğinden WhatsApp programını seçerek göndererek bu özelliği kullanabileceksiniz. Sohbetten ya da WhatsApp programından çıktığınızda izlediğiniz video durduruluyor.

Android cihazlarda tespit edilen picture-in-picture özelliğini kullanarak video izlemek dilerseniz gönderilen bağlantıya uzun tıklayarak Netflix programı üzerinden açmanız gerekiyor.

WhatsApp 2.20.123 sürümü ile karşımıza çıkan bu özellik bir süredir Telegram‘da yer alıyordu. Bazı kullanıcılar bu tarz kolaylıkları sebebiyle Telegram programını tercih ediyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.