Sıradaki içerik:

Haftanın Dikkat Çeken Haberleri!

e
sv

Netflix Uyku Zamanlayıcısı Özelliği Test Ediliyor

1694 okunma

Dünyanın en popüler içerik izleme platformlarından birisi haline gelen Netflix, yeni özelliklerini de test ediyor. Yakın zaman önce karışık oynatma özelliğini test eden Netflix, şimdi de Android tarafı için yeni özelliğini test ediyor. Netflix uyku zamanlayıcısı özelliği ile dizi ya da film izlerken ‘uyuyakalan’ kişileri hedefe alıyor.

Netflix uyku zamanlayıcısı özelliği kullanıcıların hoşuna gidecek


Pek çok kullanıcı gece yatmadan evvelce işlerini bitirdikten sonra Netflix’e giriyor. Haliyle bir içeriği izlerken uyuyakalanların adedi hiç hafife alınmayacak oranda. Netflix de uyku zamanlayıcısı modu amacıyla testlerine başladı. Android kullanıcıları amacıyla test edilmeye başlanan özellik ile kullanıcılar 15/30 ya da 45 dakika gibi süreleri ayarlayabiliyor. Bunun yanısıra aynı vakitte filmin bitişi ya da endeksin seksiyon sonu zamanlanabiliyor.

Benzer özellikler bir süredir Spotify ve benzeri uygulamalar için sunuluyor ve oldukça seviliyor. Test edilen özellik kullanıma açılan kısıtlı sayıdaki kullanıcı tarafından sevilirse diğer cihazlar için de gelebilir. Uyku zamanlayıcısı şu anda Android kullanıcılarının bazılarına sunulduğu gibi aynı zamanda yalnızca yetişkin profillerinde yer alıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.