Sıradaki içerik:

Tenten Oyunu Geliyor:Tenten Oyunu Nasıl Olacak ?

e
sv

Netflix Türkiye’de Günün En Güzel Top 10 İçerikleri

461 okunma

Dijital içerik platformu Netflix’te en çok izlenen yapımlar değişmeye devam ederken, platform yeni içerikler de eklemeyi sürdürüyor. Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 içerikleri arasında zirvede çok hususşulan bir yerli yapım yer alıyor. Aşk 101, platformda hususmunu aldı ve son günlerin en çok izlenen içeriği oldu. Öte yandan listenin sonucunda ek olarak sizlere bir de film tavsiyemiz var.

Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 içerikleri

Sosyal medyada kullanıcıları ikiye bölen, kimilerinin net biçimde olumsuz kimilerinin de olumlu baktığı Aşk 101 adlı yeri gençlik dizisi listenin ilk sırasına yerleşti. Listenin ikinci esnasında ise Chris Hemsworth yani Marvel dünyasının Thor‘unun başrolünde yer aldığı Extraction yer aldı. İşte Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 içerikleri…

1 – Aşk 101


Netflix’teki yeni Türk yapımı olan bu dizi, birbirinden değişik lise öğrencilerini husus alıyor ve tam olarak gençlik dizisi çeşidine karşılık geliyor. Bu yapım, yayınlanmadan evvelce de sosyal medyada olumlu ve olumsuz çoğu reaksiyon almıştı. Fakat bu reaksiyonlerin ardından dizi, en çok izlenen içerik olmayı başardı.

2 – Extraction

Platformun yeni üyelerinden olan Extraction, Netflix Türkiye’de bugünün Top içerikleri arasına ikinci sıradan giriş yaptı. Aksiyon türündeki bu film; varlıklı bir adamın oğlunun, bir uyuşturucu baronu doğrulusunda kaçırılmasıyla başlıyor ve bu çocuğu kurtarmak amacıyla Chris Hemsworth‘ün oynadığı paralı asker karakteri görevlendiriliyor. Hemsworth’ün yer aldığı aksiyon filminin listede ikinci sırada olması pek de muazzam değil diyebiliriz.

3 – Too Hot To Handle

Yeni bir Netflix Orijinal yapımı olan bu dizi, Netflix Türkiye’de bugünün Top içerikleri ortamında geçen zamanlarda zirvede yer alıyordu. Şimdi ise yapım üçüncü sırada karşımıza çıkıyor. +18 yaş sınırlamasına tabi olan bu içerikte, öykü 100 bin dolarlık bir mükafat amacıyla oluşturulan bir yarışmayı merkezine alıyor. Çeşitli yerlerden gelen ve bir adada bir araya getirilen gençler bu mükafat amacıyla yarışıyor.

4 – La Casa De Papel

4. sezonun yayınlanmasıyla birlikte bir süre listenin zirvesinde yer alan yapım, bugün 4. sırada konumlanıyor. Yeni bölümlerin yayınlanmasının üzerinden süre geçmesinin ve yeni yapımların yayınlanmasının bu gerileme de etkisi olduğu söylenebilir. Ülkemizde de çok popüler olan bu dizi, IMDB’den de 8,5 puan almayı başarıyor.

5 – Recep İvedik 6

Şahan Gökbakar’ın yaşam verilen Recep İvedik serisinin son filmi de önceki filmler gibi ilgi görmeyi başardı. 2019 senesinde beyaz perdede gösterime giren yapım, gişede 67.716.572 lira hasılat elde etmişti. Gişede başarılı olan yapımın IMDB puanı ise 2,7 oldu. Yakın vakitte Netflix’te konumunu alan film, bu platformda da rağbet görmeyi başararak bir noktaya kadar en çok izlenen içerik oldu ve şimdi ise Netflix Türkiye’de günü Top 10 içerikleri arasında 6. sırada konumunu aldı.

6 – After Life

Netflix içerikleri arasında ülkemizde oldukça sevilen bir diğer yapım After Life’ın 2. sezonu geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Dizi yeni bölümlerin yayınlanmasıyla, Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 içerikleri arasında yerini aldı. Yapım; eşini kaybeden bir gazete yazarının, bu durumu kabullenmekte zorlanmasını ve yeni bir kişiliğe bürünmesini konu alıyor.

7 – Prison Break

Yakın zamanda platforma eklenen ve listeye giriş yapan dizi, bugün de Netflix Türkiye’de günün Top 10 içerikleri arasında bir süredir 7. sırada yer alıyor. Yayınlanmasının üzerinden epey zaman geçen fakat Netflix’te yeni yer alan bu yapım en çok izlenen içerikler arasında yerini aldı. Hapishaneden kaçış hikayesiyle başlayan bu yapım, ülkemizde de en popüler yabancı dizilerden biri diyebiliriz. Dizinin IMDB puanı 8,3 oldu.

8 – Vis a Vis

Netflix Türkiye’de günün Top 10 içerikleri için Vis a Vis hala yeni bir üye diyebiliriz. Vis a Vis, 2015 yılında çıkış yapan bir dizi olsa da platforma girişi daha yakın zamanda oldu. La Casa De Papel ve Prison Break sevenlerinin ilgi gösterebileceği bu ispanyol yapımı dizi, bir kandırılma sonucu hapse düşen kadının hikayesiyle başlıyor. 4 sezonluk dizinin ortalama bölüm süresi ise 75 dakika olarak karşımıza çıkıyor. Yapımın IMDB puanı ise 8,3 oldu.

9 – Willouguby Ailesi

En çok izlenenler listesinin 8. sırasında sürpriz diyebileceğimiz bir içerik yer alıyor. Willouguby Ailesi+7 yaş  sınırına sahip bir animasyon filmi olarak karşımıza çıkıyor. Netflix Orijinal içeriklerinden olan bu yeni yapım, ebeveynlerinden memnun olmayan dört kardeşin bu durumda kurtulma planlarını bizlere izletiyor. 1 saat 32 dakika süreye sahip bu animasyon, Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 içerikleri arasında 9. sırada yer aldı.

10 – 7. Koğuştaki Mucize

Bir noktaya kadar Netflix Türkiye’de günün Top 10 içerikleri içerisinde ilk sırada yer alan film, Netflix’te yayına girmesinin üzerinden zaman geçtiğinden dolayı bugün 10. sırada karşımıza çıkıyor. Aras Bulut İynemli‘nin baş rolünde yer aldığı filmin konusunun merkezinde, 1983 yılında sıkı yönetim döneminde, bir komutanın çocuğunu öldürmekten tutuklanıp idam cezasına mahkum edilen ve kızından ayrı kalan zihinsel engelli bir baba var. Yapımda, babanın masumiyetini kanıtlama sürecini izliyoruz. Film beyaz perdede yüksek başarı elde etti ve hasılatı 82.375.935,00 TL oldu.

Bonus – Transcendence ( Evrim )

Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 içerikleri dışında size önerimiz Evrim isimli film oluyor. Johnny Depp, Morgan Freeman ve Rebecca Hall gibi isimlerin başrolde yer aldığı bilim kompu türündeki bu yapım 2014 senesinde gösterime girdi. Türkiye’de 516.171 TL hasılat yapan film, ABD’de 23 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Johnny Depp’in yaşam verilen Dr. Will Caster, yaşamını suni zeka çalışmalarına adamış biri olarak karşımıza çıkıyor. Fakat Will Caster’ın bu çalışmaları, birtakım kesimleri rahatsız etmektedir ve Will’in yeni bir tanrı yaratmak istediği düşünülmektedir. Akabinde Will bir suikast neticesi ölümün eşiğine gelir ve bu noktadan sonra Will’in eşi Evelyn, eşinin zihnini suni zekaya kopyalamak ister. Eğer bu filmi şimdilik izlemediyseniz, listenizde yer vermenizi öneriyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.