GündemSosyal Medya

Netflix Türkiye hesap açıklamasını değiştirdi

Netflix Türkiye hesap açıklaması farklılığı yaptı. Instagram‘da 1.6 milyon takipçisi olan Murat Övüç, Netflix amacıyla yaptığı bir paylaşımda “neksfliş” demesinin sonrasında gündeme oturdu.

Bu isim hatasına da esprili bir şekilde yaklaşan firma, 1.9 milyon takipçisi tespit edilen Instagram hesabında farklılık yaptı. Yapılan farklılık de “neksfliş” kadar konuşuldu.

Netflix Türkiye hesap açıklaması güldürdü

Salgın önlemleri kapsamında “Evde kal” çağrıları devam ediyor. Evde kalan insanlar da sosyal medyada vakit geçiriyor. Bununla beraber Netflix gibi çevrim içi platformlar daha çok tercih edilmeye başlandı. Bunun son örneği de yüz binlerce takipçisi tespit edilen Murat Övüç‘ten geldi. Murat Övüç, Instagram’dan yaptığı “Neksfliş bana ulaşsın. Film izlemek istiyorum.” dediği video 1 milyondan çok görüntülenme aldı. İşte o paylaşım.

https://www.instagram.com/p/B-Sb0xChjbT/

Paylaşımın sonrasında Netflix Türkiye de Instagram hesabında farklılık yaptı. Olaya esprili bir şekilde yaklaşan firma açıklamasını “Netflix ya da Nekşfliş” şeklinde değiştirdi. Bu farklılığın sonrasında Murat Övüç ve Netflix gündem oldu.

netflix açıklaması teknobizdeyiz
Netflix Türkiye hesap açıklamasını değiştirdi 3

Netflix, sosyal medya çalışmalarında en başarılı firmalardan biri olarak görülüyor. Hem de daha evvelce hazırladığımız Nisan ayı takvimine de göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu