Oyun

Netflix, oyun işinde iflas bayrağını çekebilir

Geçtiğimiz yılın Kasım devrinde başlayan Netflix Games, şirketin istediği üzere gitmiyor. Son araştırmalara nazaran, Netflix abonelerinin yalnızca yüzde 1’i Netflix oyunlarını oynuyor. Yayın devi daima daha fazla oyun eklese de, kullanıcıların ilgisini çekemiyor.

Kullanıcıların yalnızca yüzde 1’i Netflix oyunlarını oynuyor

Mobil uygulama araştırma platformu Apptopia tarafından hazırlanan son bilgiler, Netflix Games kapsamında sunulan oyunların ne durumda olduğunu ortaya koydu. Android ve iOS üzerinde sunulan oyunlar toplamda 23,3 milyon kere indirildi. Bu, kullanıcıların yüzde 1’inden daha azını temsil ediyor.

netflix oyun isinde iflas bayragini cekebilir 0 RYNYWlRK

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında başlatılan ve yeni stüdyolar satın alarak büyüyen Netflix Games ile platformdaki dizi ve sinemaların interaktif oyunları geliştiriliyor. En çok dikkat çeken imaller ortasında ise Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game, Exploding Kittens, The Queen’s Gambit’ten ilham alan satranç oyunu bulunuyor.

Netflix bu alandaki yatırımlarını artıyor olsa da, taşınabilir oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmış üzere durmuyor. Araştırma, Netflix Games ile sunulan tüm oyunların 23,3 milyon kere indirildiğini ve ve günlük olarak ortalama 1,7 milyon kullanıcıya ulaştığını gösterdi.

Netflix kullanıcılarının oyunlara neden ilgi göstermediği şimdi meçhul. Lakin oyunlarda reklam olmamasına ve ekstra fiyat talep edilmemesine karşın, indirme sayısının 23 milyon civarında kalması dikkat çekti.

netflix oyun isinde iflas bayragini cekebilir 1 nEnaCU7L

Netflix, 2022 yılı sonuna kadar kitaplığına 50 oyun eklemeyi hedeflediğini açıkladı. Son olarak dört yeni oyun duyuran şirket, tıpkı vakitte ek olarak üç adet stüdyo satın aldı.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/netflix-oyun-isinde-iflas-bayragini-cekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu