Sıradaki içerik:

Oppo Reno 4 Ultra Süper Sabit Video Destekliyor

e
sv

Netflix Kullanıcıları Günde 7 Saaten Az Uyuyor!

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akış hizmetlerinin yaygınlaştırılmasından bu yana, aynı anda birkaç film veya dizinin bölümlerini izlemek oldukça yaygın hale geldi. Bununla birlikte, bir araştırmaya göre uygulama, insanları daha fazla uyanık hale getirerek uyku kalitesine zarar verebilir. 

Artan akış hizmetleri portföyü arasında, bu segmentte liderliğini sürdüren Netflix var. Netflix’in %74,98’inden fazlasında SleepStandards tarafından yakın zamanda yayınlanan bir araştırmaya göre, kullanıcıların her gün en az 7 saat uyumak için yeterli zamanları yok.

Bu ay boyunca araştırma şirketi, Netflix’in uykularını nasıl etkilediğini anlamak için ABD genelinde 1.032 katılımcıyı inceledi. Sonuçlar, Amerikalıların iyi bir gece uykusundan “sağlıklı” bir Netflix rutinine geçmesini engelleyen faktörlerden ilginç veriler ortaya koydu.

ANKET SONUÇLARI

Daha önce de belirtildiği gibi, SleepStandards, Sam Amca’da 18 ila 79 yaş arasında değişen 1.032 kişiyi araştırdı. Şirket, uyku ve Netflix rutinlerini sordu. Sonuçlar, Amerikalıların %99,1’inin bir Netflix hesabına sahip olduğunu ve bunu her gün film veya şov izlemek için kullandığını ortaya koydu. Bu, bu ankete katılan 1.032’den 1.023’den fazla kişiyi tercüme etmektedir. 

%50.7’si erkek,% 48.9’u kadındı. Kalan katılımcılar “diğer” olarak tanımlanmıştır. Ayrıca, araştırma Millenials’ın araştırmada%60.1’i temsil eden Netflix’i izleme olasılığının yüksek olduğunu belirtiyor. Bunları %22,1 ile X Kuşağı, %10,9 ile Z Kuşağı ve %6,6 Boomers izledi.

NETFLİX’İ İZLEMEK İÇİN EN POPÜLER ODA HANGİSİDİR?

Anket ayrıca katılımcılardan evde en sevdikleri yerler olan Netflix’i izlemelerini istedi. Katılımcıların %50,8’ine göre akış hizmetini izlemek için en iyi yer yatak odasında. Ancak %40.3’ü oturma odasının en iyi yer olduğuna inanıyor. Katılımcıların sadece %4.9’unun küçük bir kısmı ofiste veya banyo ve mutfak gibi sıra dışı yerlerde izlemeyi tercih ettiklerini söyledi.

UYKU ZAMANI VS NETFLİX ZAMANI

Ankete katılanlar ve genel Netflix kullanıcıları arasındaki temel zorluklardan biri, uyku ihtiyacını nasıl çözeceğidir. Evet, bu garip gelebilir, ancak kullanıcıların büyük çoğunluğu bir filmi veya şovu devam ettirmek için iyi uyku saatlerini feda etmeyi tercih eder.

Araştırmaya göre Netflix kullanıcılarının küçük bir kısmı 7 saatten fazla uyuyor. Uyku gereksinimleri kişiden kişiye biraz değişir, ancak çoğu sağlıklı yetişkinin en iyi şekilde çalışması için gecelik 7 ila 9 saat uykuya ihtiyacı vardır. Çocuklar ve gençler daha da fazlasına ihtiyaç duyarlar. Uyku ihtiyacımızın yaşla birlikte azaldığı düşüncesine rağmen, yaşlı insanların çoğu hala en az 7 saat uykuya ihtiyaç duyar.

Araştırma, kullanıcıların büyük bölümünün 6 ila 7 saat arasında uyuduğunu ortaya koyuyor, bu da bazı insanlar için yeterli olabilir, ancak katılımcıların %55,7’si ne olacak? Yaklaşık %14’ü sadece 5 ila 6 saat uyurken, katılımcıların %1’i günde 4 saatten az uyuyor. 

İlginç bir şekilde, kullanıcıların büyük kısmı Netflix’i günde 1 ila 2 saat izliyor ve ardından 2 veya 3 saat boyunca izleyen başka bir kullanıcı kitlesi izliyor. Dahası, Millennials’ın %82.39’u Netflix’i ara sıra 5 saatten fazla izliyor.

SONUÇLARI NELERDİR?

Tabii ki, gün boyunca birkaç saat Netflix’i izlemesi gereken her şey, bazı kullanıcılar tarafından bir bağımlı olarak kabul edilebilir ve aynı zamanda diğer akış platformlarında da aynı şekilde yapılabilir. Anket, kullanıcılara Netflix’i saatlerce izlemek için uyku problemi olup olmadığını sordu ve katılımcıların %46’sı daha sonra uyku sorunları yaşadıklarını itiraf etti.

Journal of Clinical Sleep Medicine’de yayınlanan 2017 tarihli bir araştırmaya göre, hırslı gözlemciler kötü uyku kalitesi, yorgunluğu arttırdı ve daha fazla uykusuzluk belirtileri bildirdi. Michigan Eyalet Üniversitesi araştırmacıları, aşırı izlemeyi sağlıksız yemekler, atıştırmalıklar ve sedanter davranışlar gibi diğer kötü yaşam tarzı seçimleriyle ilişkilendirdi.

SleepStandards, katılımcıların tıkınırcasına izleme faaliyetlerinden kaynaklanan uyku sorunlarına yardımcı olmak için alabilecekleri olası “çözümlerin” bir listesini önerdi.

 • Ankete katılanların %63’ü akşam belirli bir süre için Netflix’i izlemeyi bırakmayı kabul etti
 • Amerikalıların %16’sı yatak odasında Netflix’i izlemeyi bırakmayı kabul etti, bunun yerine uyku ve seks için ayıracaklar
 • Katılımcıların %12,9’u Netflix’in uyku düzenleri üzerindeki etkisini azaltmak için Uyku hapları kullanmaya karar verdi – %62,95’i Millenials
 • Katılımcıların %7,3’ü platformu aşırı derecede izledikten sonra daha fazla uyku almak için ilaçları, CBD yağını veya diğer uyku takviyelerini tercih ediyor.

COVID-19 KRİZİ KESİNLİKLE NETFLİX KULLANICILARINI ETKİLİYOR

Dünyanın şu an geçmekte olduğu anı akılda tutmak önemlidir. Devam eden COVID-19 salgını ile, kullanıcıların büyük bir kısmı virüsle kontaminasyonu önlemek için evde kalıyor. 

Ülkeler Kilitleme dönemlerinden de geçmektedir. Bu günlerde zaman öldürmenin yollarından biri, akış platformlarını izlemek. Sonuçta, bizi biraz zor gerçekliğin dikkatini dağıtacak kadar iyi. Araştırma ayrıca kullanıcılara karantina sırasında ne yapmayı tercih ettiklerini sordu.

 • Amerikalıların %39’u Netflix’i izlemeyi tercih ediyor
 • %22 daha fazla uyumayı tercih ediyor.
 • Katılımcıların %30’u egzersiz yapacak
 • %13’ü çalışmayı tercih eder
 • %10’u kendi kendine karantina sırasında zaman geçirmeyi tercih ediyor.

Araştırma aynı zamanda devam eden salgın sırasında insanların uyku sürelerini kaybetmelerini sağlayan En İyi Binge-Worthy Netflix Şovları olduğunu da belirledi. İlginçtir ki, Amerikalı kullanıcıların en büyük kısmı Netflix’te Coronavirus hakkında daha fazla şey izleyerek zaman öldürüyor. Yani dikkat dağıtıcı şey, teori ABD’de gerçekleşmiyor gibi görünüyor.

 • Ankete katılanların %30,8’i (315) “ Açıklanan Coronavirüs ” ün salgın sırasında en fazla uykuyu kaybetmesini sağladığını iddia etti.
 • “ Tiger King ”, pandemi sırasında Amerikalıların uykusunu kaybetmesine neden olan ikinci büyük gösteri.
 • Stranger Things üçüncü sırada geliyor.
 • Beşinci sırada klasik “Friends” şovu var.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.