Sosyal Medya

Netflix Ekran Kilidi Geldi! Artık Yanlışlıkla Dokunmak Yok

Netflix kullanıcılarının bir alanı programlamayı akıllı telefonlardan kullanmayı tercih ediyor. Ama oldu ki hata sonucu ekrana dokundunuz? İşte Netflix, içerikteki vakit çizelgesinde sorun yaşamayın diye ekran kilidi getirdi.

Netflix’ten kullanıcılarına ‘ekran kilidi’ programı geldi. Artık mobilden dizi ve filmlerinizi izlerken sorun yaşamayacaksınız.Eğer öyleyse, Android amacıyla Netflix’in tam olarak bunu önlemek amacıyla yeni bir “ekran kilidi” düğmesi eklediğini bilmekten sevinç duyacaksınız.Son birkaç gün içersinde Android programına yayılan Netflix’in mobil programındaki bu yeni düğme, hata sonucu oluşturulan dokunuşları gerçekte imkânsız duruma getiriyor. Netflix’te bir yayın başlattıktan sonra, ekran kontrolleri başka bölümler, altyazılar ve daha çoğu amacıyla katagorilerin yanısıra bir alternatif olarak “ekran kilidi” ni gösteriyor.

NETFLIX EKRAN KİLİDİ SİMGESİ GETİRDİ

Bu yeni butona basıldığında, oynat / duraklat ve vakit çizelgesi gibi düğmeler Netflix kullanıcı arayüzünün tamamı dönem dışı oluyor. Yalnızca bir kilit simgesi gösterilir. Kullanıcı arayüzünü geri alabilmek amacıyla simgeye iki kez basmanız gerekir. Bundan sonra, bütün kullanıcı arayüzü yine aktif olur ve her şeyi normal olarak kullanabilirsiniz. Özelliği de kapatırsanız, basitçe yine açabilirsiniz. Kaynak: Netflix ekran kilidi geldi! Artık hata sonucu dokunmak yok

netflix tb
Netflix Ekran Kilidi Geldi! Artık Yanlışlıkla Dokunmak Yok 3

Bu, ufak çocukların arayüz öğelerine basmasını önlemek amacıyla mükemmel bir yol değildir, fakat hata sonucu dokunmaların önlenmesinde etkili olacaktır ve şimdilik okuyamayan ufak çocuklar ya da aslında ufak çocuklar amacıyla faydalı olabilir. Şu anda yalnızca bu özellik Android kullanıcılarının beğenisine sunulmuş durumda. Güncelleme uygulamada değil sunucuda yapıldı ve ilk gelen verilere göre şu anda iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılamıyor. Kaynak: Netflix ekran kilidi geldi! Artık hata sonucu dokunmak yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu