Gündem

Nefsini Terbiye Etmek İçin Sokakta Köpek Tasmasıyla Gezen Adam Toplumsal Medyada Gündem Oldu

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde boyununda köpek tasmasıyla dolaşan adam görenleri hayrete düşürdü. 51 yaşındaki Fevzi Aral’ın tasma takmasının farklı bir nedeni var. Tasmayla dolaşmasının nedenini açıklayan Aral, “Nefsim namaza gitmiyor, namaz kılmıyor, insan olamıyor. Hedefim nefsimi dizginleyip mescide götürmek” dedi.

Sakarya’da yaşayan 51 yaşındaki Fevzi Aral’ın sokaklarda demir köpek tasmasıyla dolaşması vatandaşların dikkatini çekti.

nefsini terbiye etmek icin sokakta kopek tasmasiyla gezen adam toplumsal medyada gundem oldu 0 kh3lKq3U

Oldukça garip duran bu imajın nedeni ise en az imgesi kadar enteresan. Aral bu uygulama ile nefsini terbiye ederek mescide gitmek istiyor.

nefsini terbiye etmek icin sokakta kopek tasmasiyla gezen adam toplumsal medyada gundem oldu 1 ezsgMe3T

İlginç imajlar karşısında açıklama yapan Aral, ‘Nefsim namaza gitmiyor, namaz kılmıyor, insan olamıyor. Maksadım nefsimi dizginleyip mescide götürmek. İnsanlara insan üzere bakabilmek için bu türlü bir şeye karar verip boynuma tasma taktım. Şayet nefse ağır gelen şeyleri yaparsan nefis terbiye olur. Bu tasmayı kendime taktıysam, kendi nefsime ağır geldiği için” dedi.

“Az evvel bunu öğle namazına götürdüm namazını kıldırdım. Artık çayını içiriyorum, buradaki beşerlerle muhabbetini ettiriyorum.”

nefsini terbiye etmek icin sokakta kopek tasmasiyla gezen adam toplumsal medyada gundem oldu 2 tObU98Vy

Aral kelamlarına ‘Bende bu tasmayı takamıyordum. Kendimi zorladım ve taktım fakat ciğerim yandı yanmadı değil. Az evvel bunu öğle namazına götürdüm namazını kıldırdım. Artık çayını içiriyorum, buradaki beşerlerle muhabbetini ettiriyorum. Tasmanın ucunu şu an kimse tutmuyor sahibi yok. Ancak Allah nasip ederse tasmanın ucunu Allah’a teslim edip, sahibine teslim edip Allah yolunda ilerlemeyi düşünüyorum’ diye devam etti.

“Bu tasmayı nefsimi de iman ettirebilmek için takıyorum”

nefsini terbiye etmek icin sokakta kopek tasmasiyla gezen adam toplumsal medyada gundem oldu 3 8ep2GQHv

Tasmayı niçin taktığını soran olmadığını söyleyen Fevzi Aral hususla ilgili son olarak, ‘Görenler yanlışta düşünebilir fakat bu büsbütün benim ile alakalı bir şey. Lakin şu ana kadar bana tasmayı niçin taktın diye bir soru soran olmadı. Benimle alakalı olduğu için kimse gelip, yürek edip sen bunu niçin taktın diyemiyor. Hülasa nefsimi namaza götürebilmek, insanlara, tabiata, canlılara sevgi ile bakabilmek için taktım. Bu zinciri vurdum ki nefsim kötülüklere pisliklere gitmesin. Bu tasmayı nefsimi de iman ettirebilmek için takıyorum’ formunda konuştu.

İşte Fevzi Aral’ın o anları

Aral’a gelen birtakım yorumlar ise şöyle;

nefsini terbiye etmek icin sokakta kopek tasmasiyla gezen adam toplumsal medyada gundem oldu 4 WeqKBDFt

????

nefsini terbiye etmek icin sokakta kopek tasmasiyla gezen adam toplumsal medyada gundem oldu 5 b5ySNiND

????

nefsini terbiye etmek icin sokakta kopek tasmasiyla gezen adam toplumsal medyada gundem oldu 6 BsM17GPZ

????

nefsini terbiye etmek icin sokakta kopek tasmasiyla gezen adam toplumsal medyada gundem oldu 7

????

nefsini terbiye etmek icin sokakta kopek tasmasiyla gezen adam toplumsal medyada gundem oldu 8 QrNKSBkw

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Kaynak: https://onedio.com/haber/nefsini-terbiye-etmek-icin-sokakta-kopek-tasmasiyla-gezen-adam-sosyal-medyada-gundem-oldu-1075894

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu