Gündem

Nebati, CHP’nin ‘Vizyon Belgeseli’ni Eleştirdi: ‘İthal İktisat Komiserlerine Bel Bağlayanlar…’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ‘Vizyon Belgeseli’ni eleştirdi. Nebati, ‘İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faiz politikaları vaat ediyor. Milletimizin, defalarca yaşadığı bu senaryoya artık karnı tok’ dedi.

” Milli menfaatlerimizle bir an evvel barışmanız gerektiği gün gibi ortadadır”

nebati chpnin vizyon belgeselini elestirdi ithal iktisat komiserlerine bel baglayanlar 0

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kılıçdaroğlu’na seslenerek, ‘Sayın Kılıçdaroğlu; bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız. İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faiz politikaları vaat ediyor. Milletimizin, defalarca yaşadığı bu senaryoya artık karnı tok. Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ülkemiz, yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil; üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir. Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve daha fazla üretime yönelen tüm epistemolojik kopuşlar bizimdir. Öte yandan, sizin de mevcut epistemolojinizden bir kopuş yaşayarak milli menfaatlerimizle bir an evvel barışmanız gerektiği gün gibi ortadadır’ ifadelerini kullandı.

” İstihdam 31 milyon kişiyle tarihi yüksek seviyesine ulaştı”

‘Vizyon’ adı altında ithal masallarla insanların uyuklatıldığını belirten Nebati, ”Türkiye Yüzyılı’na doğru, inançla ve kararlı adımlarla ilerleyen ülkemizde bakın neler oluyor: 12 çeyrekten bu yana makine ve teçhizat yatırımlarındaki kesintisiz artış sürüyor. İstihdam 31 milyon kişiyle tarihi yüksek seviyesine ulaştı. Sanayinin mili gelir içerisindeki payı artıyor. İhracat ülke tarihimizde ilk kez 250 milyar doların üzerine çıktı’ dedi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/nebati-chp-nin-vizyon-belgeseli-ni-elestirdi-ithal-ekonomi-komiserlerine-bel-baglayanlar-1111851

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu