Gündem

Ne Olmuştu? RTÜK Üyesi İlhan Taşcı Müge Anlı’yı Canlı Yayındaki Halleri Nedeniyle Şikayet Etti!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı, Müge Anlı ile Tatlı Sert programını Müge Anlı’nın ‘travmaya neden olması ve genç kızı aşağılamaya çalışması’ nedeniyle şikayet etti.

Kayıpları bulan, faili meçhul cinayetleri açıklığa kavuşturan ve gizemleri çözen Müge Anlı İle Tatlı Sert, kuşkusuz Türkiye’nin en çok izlenen gündüz kuşağı programlarından bir tanesi.

ne olmustu rtuk uyesi ilhan tasci muge anliyi canli yayindaki halleri nedeniyle sikayet etti 0

Yıllardır televizyon ekranlarında seyirciyle buluşan Müge Anlı da izleyicinin gönlünde taht kurmuş bir isim. Zaman zaman özel hayatıyla ve programdaki çıkışlarıyla, tepkileriyle de gündeme geliyor.

ne olmustu rtuk uyesi ilhan tasci muge anliyi canli yayindaki halleri nedeniyle sikayet etti 1 cS47SGsT

Fakat bu sefer başarılı sunucu başka bir konuyla gündeme geldi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı, Müge Anlı’nın sunduğu “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programını şikayet etti.

ne olmustu rtuk uyesi ilhan tasci muge anliyi canli yayindaki halleri nedeniyle sikayet etti 2 AUh5qT9v

Taşçı yazdığı dilekçede, 14-15 Haziran’da yayınlanan programda “Sunucunun kendini haklı göstermek çabasıyla, hayatının travmasını yaşayan genç kızın bundan etkilenmeyeceğini bilimsel otoriteymişçesine yorumlaması, bu travmayı klakson sesi ve öksürükle bir tutması, öte yandan genç kızın evden kaçtığını açıklayarak ikinci bir travmaya neden olması ve genç kızı aşağılamaya çalışması ile yayın etik ilkelerini hiçe saydığı açıkça görülmektedir” dedi.

ne olmustu rtuk uyesi ilhan tasci muge anliyi canli yayindaki halleri nedeniyle sikayet etti 3 JnLm87uL

Şu ifadeleri kullandı: “Gençlerin tüm yaşamlarını etkileyecek, geleceklerini şekillendirecek sınava hazırlanırken; morallerinin bozulmaması, her türlü stresten uzak kalmaları gerektiği bilimsel bir gerçekken, sunucunun kendini haklı göstermek çabasıyla, hayatının travmasını yaşayan genç kızın bundan etkilenmeyeceğini bilimsel otoriteymişçesine yorumlaması, bu travmayı klakson sesi ve öksürükle bir tutması, öte yandan genç kızın evden kaçtığını açıklayarak ikinci bir travmaya neden olması ve genç kızı aşağılamaya çalışması ile yayın etik ilkelerini hiçe saydığı açıkça görülmektedir”

Ayrıca Taşcı, dilekçesinde şunları söyledi:

ne olmustu rtuk uyesi ilhan tasci muge anliyi canli yayindaki halleri nedeniyle sikayet etti 4 bcDRciG3

“ATV logolu medya hizmet sağlayıcı kuruluşta hafta içi her gün saat 10:00’da yayınlanan ve sunuculuğunu Müge Anlı’nın yaptığı ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ isimli programın, 14-15.06.2022 tarihinde yayınlanan bölümünde; doğumunda bir aileye para karşılığı evlatlık verilen 18 yaşındaki genç kızı aramak için biyolojik anne ve iki çocuğu konuk olarak katılmış ve genç kız telefonla programa katılmıştır.

Hafta sonu üniversite sınavına girecek olan genç kız doğal olarak biyolojik ailesine tepkisini dile getirerek kendileriyle görüşmek istemediğini dile getirmiştir. Müge Anlı genç kızın tepkine hak vererek ‘şu an çok sinirli olduğunu, gece düşünmesini ve ertesi gün tekrar görüşmek istediğini’ belirterek konuyu bitirmiştir. 15.06.2022 tarihli programda tekrar telefonla bağlanan genç kızın daha sakin olduğu görülmüş ancak biyolojik ailesiyle kesinlikle görüşmeyeceğini tekrarlamıştır.’

“Daha sonra genç kızın şu anki amcası ve babası programa telefonla katılarak kızlarının biyolojik ailesiyle görüşmesini, kendilerinin de arzu ettiğini ancak zamanlamanın çok yanlış olduğunu, genç kızın bu hafta sonu üniversite sınavına gireceğini, bu olay nedeniyle moral bozukluğu yaşadığını belirtmeleri üzerine Müge Anlı, ‘Şimdi Ahmet Bey, sizin kızınız altı ay evvel kaçmadı mı evden? Sizin kızınız altı ay evvel evden kaçtı mı? Tamam yani sizin kızınızın da zaten hani sınava çok da hazırlanışını…, burada açık açık da beni konuşturmayın”

ne olmustu rtuk uyesi ilhan tasci muge anliyi canli yayindaki halleri nedeniyle sikayet etti 5 WJX1MXCX

‘Şimdi hepimiz, bazı şeyleri ben söylemiyorum, hepimiz birbirimizi biliyoruz. Demek ki bu çocuğun da bir şeyleri var yani, bir sığınma ihtiyacı var… Şimdi sınav haftası diyerek de sanki hani hiçbir şey olmamış, her şey çok normalmiş de, sınav haftasında kızın kafası karışıyormuş gibi olmasın, ben üniversite sınavına defalarca girdim valla kafa da karışmıyor, ne klakson çalınca dikkatin dağılıyor dışarıdan, ne bilmem ne de bilmem ne. Biliyorsan sorunun cevabını geçiyorsun tıkır, tıkır, tıkır yapıyorsun, ne cevabını kaydırıyorsun ne orada yanda öksüren biri dikkatini dağıtıyor, benim niye dikkatimi dağıtsın? İki kere iki dördü ben biliyorsan yandaki öksürüyor diye dördü beş yapacak halin yok. Hiçbir şeyin etkilemediğini bilelim, hiçbir şeyinde etkilemediğinin farkına varalım, Allah sağlık versin sağlık problemini bir kenara tutuyorum, bilen sorunun cevabını bilen tak tak, tak tak, tak tak yapar. O yüzden geçin, her şeyi de açık açıkta bana konuşturmayın…’ şeklinde ifadelerde bulunmuştur.’

Kaynak: https://onedio.com/haber/ne-olmustu-rtuk-uyesi-ilhan-tasci-muge-anli-yi-canli-yayindaki-tavirlari-nedeniyle-sikayet-etti-1076695

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu