Sosyal Medya

NASA bikinili model fotoğrafı paylaştı: Toplumsal medya yıkıldı

Dokumacılık devi Shein’ın yeni bikini modeli NASA tarafından paylaşıldı. ABD’li uzay ajansının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, pembe renkli bikinin reklamına yer verildi. NASA, bu yanılgıyı çok fazla vakit kaybetmeden düzeltti, fakat toplumsal medyanın lisanına düşmekten kurtulamadı.

NASA bikinili model fotoğrafı paylaşınca işler karıştı

NASA, geçtiğimiz günlerde Ay Roketi SLS fırlatışının iptal edilmesinin akabinde radarını dokumacılık dünyasına çevirmiş üzere görünüyor. ABD’li uzay ajansı, Shein için Bloomberg tarafından hazırlanan bir makaleyi alıntılamasıyla merak uyandırdı.

nasa bikinili model fotografi paylasti toplumsal medya yikildi 0 MwqNth3M

Futurism’de yer alan habere nazaran, NASA’nın Bloomberg tarafından hazırlanan bikini gönderisini alıntılaması toplumsal medyada gündem oldu. Ars Technica editörü Eric Berger tarafından fark edilen durum, NASA hesabı hacklendi mi sorusunu da akıllara getirdi.

NASA’nın bikinili model gönderisindeki açıklamada ise, “Fast fashion devi Shein, 100 milyar dolarlık bir değerleme görerek dişini daha fazla ABD’li müşteriye geçiriyor” sözlerine yer verildi. NASA, ezkaza alıntıladığı bu tweet’i kısa müddette kaldırmayı da ihmal etmedi.

NASA’nın neden bu türlü bir paylaşım yaptığı şimdi bilinmiyor, lakin yanlış makalenin alıntılandığı düşünülüyor. Uzay ajansı ayrıyeten silinen gönderi hakkında düzeltme açıklamasında bulunmamış olmasıyla meraklandırdı.

nasa bikinili model fotografi paylasti toplumsal medya yikildi 1 IhOre2jQ

NASA’nın bu paylaşımı toplumsal medyadaki kullanıcılar ortasında cümbüş konusu haline geldi. Berger’in tweetine karşılık olarak bir kullanıcı, “Sosyal medya yöneticisi hesap değiştirmeyi unuttu” tabirini kullandı.

Toplumsal medya yöneticilerinin tıpkı anda birden fazla hesap yahut müşteri ile ilgilenmesi son derece yaygın görülen bir durum. Farklı hesaplarda gönderi paylaşmak yahut müşterilere karşılık vermek için onlarca kere hesap ortasında geçiş yapılması gerekiyor. Son NASA örneğinde, bu geçiş sırasında ufak bir yanılgı yapılmış olması olası.

Pekala ya siz NASA tarafından paylaşılan bikinili model fotoğrafı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/nasa-bikinili-manken-fotografi-paylasti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu