Gündem

Nagehan Alçı: ‘İmamoğlu’na Saldıran Hiç Kimse Muhalif Değil’

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz tipinde yer alan Habertürk muharriri Nagehan Alçı bugün yayımladığı köşe yazısında kendisine ve İmamoğlu’na yapılan tenkitlere değindi.  Alçı,’Bu fotoğraftan hareketle Ekrem İmamoğlu’na saldıranların hiçbiri -evet hiçbiri- mevcut siyasal rejimin karşısı değil. Aksine rejime yararlı kişiler’ tabirlerini kullandı.

nagehan alci imamogluna saldiran hic kimse muhalif degil 0 kGC52lJk

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz cinsini takip eden gazetecilerden biri olan Nagehan Alçı, seyahat sırasında çekilen ve tartışma yaratan fotoğrafla ilgili yeni bir yazı kaleme aldı. 

Alçı,’Fotoğraf sebebiyle Ekrem İmamoğlu’na saldıranlar muhalif mi?’ isimli köşe yazısının ilgili bölümünde ‘__Bu fotoğraftan hareketle Ekrem İmamoğlu’na saldıranların hiçbiri -evet hiçbiri- mevcut siyasal rejimin karşısı değil. Tersine rejime yararlı kişiler’ sözlerine yer verdi

Alçı’nın yazısının ilgili kısmı şu halde????

nagehan alci imamogluna saldiran hic kimse muhalif degil 1 BBglIBT9

‘Bu fotoğraf üzerinden İmamoğlu’na saldıran bu uydurma muhaliflere iki makûs haberim var. Birincisini bugün ikincisini bir sonraki yazıda anlatacağım.

Birincisi şunu tespit edelim… Bu fotoğraftan hareketle Ekrem İmamoğlu’na saldıranların hiçbiri -evet hiçbiri- mevcut siyasal rejimin karşısı değil. Tersine rejime yararlı bireyler. Hepsinin de zihinleri bir formda Devlet’in denetiminde. Kaygı ya da diğer sebeple. Sonuçta böyleler. İçlerinde geçmişte İmamoğlu’na samimi dayanak olanlar da vardır ancak siyasal ideolojileri ya da korkaklıkları yüzünden istemeseler bile şu an bunlar zihinsel manada Devlet’in hizmetkarları. Ekrem İmamoğlu’na bu biçimde saldırarak Devlet nezdinde konfor alanlarını genişletiyorlar. Kendilerini garanti altına alıyorlar. Ortada tam bir sahtekarlık var. Somut örnek vereyim. Bundan daha iki hafta evvel Ekrem İmamoğlu’na mahpus istemiyle dava açıldı. Bugünkü Türkiye’de istenirse bu dava çabucak mahkumiyet ile sonuçlanır. Yargıtay da anında onar. Yani o durumda Ekrem Beyefendi aday falan olamaz. Bunu yapmak güç mu? Hayır 2022 itibariyle hiç de değil. Yalnızca karar verilip düğmeye basılması yeterli…’

Kaynak: https://onedio.com/haber/nagehan-alci-imamoglu-na-saldiran-hic-kimse-muhalif-degil-1066172

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu