Kripto Para

Multicoin Capital’in Fonu Geçtiğimiz Önemli Kaybetti

Multicoin Capital’in yatırımcı mektubu gösteriyor ki şirketin hür fonu geçtiğimiz yıl yüzde 91’den fazla kaybettirdi.

Geçtiğimiz yılın kripto paralar ismine karanlık bir yıl olması dalın her paydaşını etkiledi. Bununla birlikte Multicoin Capital’daki düşüşün ana sebebi ise FTX’in iflası.

Multicoin Capital’in Canı FTX’ten Çok Yandı

Geçtiğimiz 2022 yılının kripto paralar ismine kabus üzere geçmesi dalın tüm oyuncularını önemli biçimde etkiledi. Bunlardan biri de Multicoin Capital oldu. Şirket gönderdiği bir yatırımcı mektubunda özgür fonun geçen yıl yüzde 91’den fazla kaybettirdiğini yazdı.

multicoin capitalin fonu gectigimiz onemli kaybetti 0 Adm999FH

Fonun performansı, şu anda iflas etmiş kripto borsası FTX’e direkt maruz kalma ve FTT ve Solana tabanlı tokenlerdeki varlıklardan önemli biçimde etkilendi. şirketin yıllık yatırımcı mektubunun bir kopyasına nazaran, Multicoin Capital’in hedge fonu 2022’de yüzde 91,4 kaybetti.

Mektupta şunlar yazılıydı:

 “Fon, yılın başlarında LUNA ve Three Arrows Capital’in yıkıcı patlamalarından başarılı bir halde sıyrılırken, FTX hakkındaki patlayıcı ifşaatlardan ve müteakip piyasaya yayılan bulaşmadan kaçınmadık. 2021’deki harikulâde yılın akabinde, 2022’deki performansımız başlangıçtan bu yana en berbattı.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/multicoin-capitalin-fonu-gectigimiz-ciddi-kaybetti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu