Gündem

Muharrem İnce, Dayanak Verecekleri Adayı Açıkladı

Memleket Partisi başkanı Muharrem İnce, ‘Muharrem İnce: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birinci çeşitte yeteri kadar oy alamamaları durumunda ikinci çeşitte Millet İttifakı’na takviye vereceğiz’ dedi.

muharrem ince dayanak verecekleri adayi acikladi 0 FyKHcTWP

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birinci çeşitte yeteri kadar oy alamamaları durumunda Millet İttifakı’na dayanak vereceklerini açıkladı.

Bursa’da konuşan İnce, şu sözleri kullandı:’Parlamenter sistem, eski sistemde oy bölmesi olurdu fakat biz bu seçime başkanlık sistemiyle gireceğiz. Başkanlık sisteminde oy bölmesi diye bir şey olmaz ki. Birinci turda Erdoğan alıyorsa yapılacak bir şey yok, alıyor zati.

Alamıyorsa kanun zati o denli diyor, kim birinci ikinci ise seçime onlar girebilir. Biz diyelim birinci ikinci olamadık, üçüncü beşinci olduk diyelim. Birisi Erdoğan, öbürü kimse onu destekleyeceğiz. Bu kadar kolay, neden bölücü oluyormuşuz.

O vakit ben muhalefete sesleniyorum, ben size Memleket Partisi ismine kelam veriyorum. Biz olamazsak birinci ya da ikinci, siz olursanız, ben kelam veriyorum destekleyeceğiz sizi. Pekala siz kelam veriyor musunuz, beni destekleyecek misiniz?’

Kaynak: https://onedio.com/haber/muharrem-ince-destek-verecekleri-adayi-acikladi-1061930

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu