Gündem

Mübariz Mansimov’dan Sedat Peker Açıklaması: ‘Bu Savların Gerçek Olduğunu Biz Biliyoruz’

FETÖ’den ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, Azerbaycan’daki bir YouTube kanalına konuştu. Gurbanoğlu, Sedat Peker’in tezlerinin hakikat olduğunu söyledi.

mubariz mansimovdan sedat peker aciklamasi bu savlarin gercek oldugunu biz biliyoruz 0 aTfSKW1w

FETÖ’den ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, Azerbaycan’daki Xural TV’ye konuk oldu. Mansimov, organize kabahat örgütü başkanı Sedat Peker’le ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Mansimov, ‘Dikkat ederseniz söylediklerinin hepsi yanlışsız çıktı. Hiçbir kelamı palavra değildi. Sedat Peker son vakitlerde çıkıp bir şeyler sav ediyor. Bu tezlerin hakikat olduğunu biz biliyoruz’ dedi.

Mansimov’a ayrıyeten Sedat Peker ile görüşüp görüşmediği soruldu.

mubariz mansimovdan sedat peker aciklamasi bu savlarin gercek oldugunu biz biliyoruz 1 LVervmBT

Mansimov, ‘Ben hiç yüz yüze gelmedim. Ben milliyetçiyim, Sedat Peker de milliyetçidir. Peker’i herkes istediği üzere görebilir. Biri mafya görebilir, oburu öteki türlü görebilir’ diye cevap verdi.

Mansimov, cezaevinde bulunduğu süreçte Peker’in kendisine yardım eli uzattığını ve avukat gönderdiğini de söyledi. Mansimov, devamında da ‘Bir de o vakitler ‘Onu öldürmek istiyorlar, dikkat etsin’ diye haber yolladı’ açıklamasında bulundu.

Mansimov, cezaevinden çıktıktan sonra Peker’in kendisini telefonla arayıp, ‘Geçmiş olsun’ dediğini de aktardı.

FETÖ’den mahpus cezası almıştı

mubariz mansimovdan sedat peker aciklamasi bu savlarin gercek oldugunu biz biliyoruz 2 anziMhlk

Forbes’in dünyanın en varlıklı 500 iş insanı listesine giren Mübariz Mansimov, 15 Mart 2020 tarihinde FETÖ üyeliği argümanıyla tutuklanmıştı. Mansimov, yaklaşık 1 yıl Silivri Cezaevi’nde kalmıştı.

Mansimov, FETÖ kapsamında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ hatasından 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar mahpus cezası istemiyle yargılandığı davada ise 5 yıl mahpus cezasına çarptırılmıştı. Mansimov’un, tutuklu bulunduğu müddet göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verilmişti. Konut mahpusu kararı alınan Mansimov’a yurtdışına çıkış yasağı getirilmişti.

İstinaf Mahkemesi, Mansimov’a ‘FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım’ kabahatinden verilen 5 yıl mahpus cezasını onamıştı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/mubariz-mansimov-dan-sedat-peker-aciklamasi-bu-iddialarin-dogru-oldugunu-biz-biliyoruz-1066488

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu