Telefonlar

Motorola Moto X30 Pro’nun özellikleri sektörde deprem etkisi yaratacak!

Motorola, akıllı telefon dünyasının en büyük ve en önemli şirketi olmasa da, özellikle son yıllarda piyasaya sürdüğü üst düzey amiral gemisi modelleriyle rakiplerini zor soktuğu söylenebilir. Ancak şirketin üzerinde çalıştığı ve 11 Ağustos’ta gerçekleştireceği lansman ile resmen tanıtacağı yeni amiral gemisi Motorola için yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Peki Motorola Moto X30 Pro’yu bu kadar benzersiz yapan şey nedir?

Öncelikle söylememiz gerekir ki bu telefon sahip olduğu kamera kurulumlarıyla, piyasadaki tüm rakiplerini bir köşeye fırlatıp atabilir. Arka yüzeyinde Samsung tarafından geliştirilen ve şu ana kadar henüz hiçbir modelde görmediğimiz 200MP’lik lens bulunacak. Bu kameranın 30FPS ile 8K video çekebildiğini söylediğimiz zaman, nasıl önemli bir sensör olduğu daha net anlaşılacaktır.

Motorola Moto X30 Pro’nun özellikleri sektörde deprem etkisi yaratacak!

Ancak Motorola işini şansa bırakmamış ve bu ana kamerasını 50MP ultra geniş açılı kamera ve 12MP telefoto kamera ile desteklemiş. Motorola Moto X30 Pro’nun ön yüzeyindeki kamera ise tam 60MP’lik bir çözünürlük sunacak.

Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak olan telefon, 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulacakken, Motorola Moto X30 Pro’nun batarya yuvasında ise 4550mAh’lık bir pil bulunacak.

Son olarak bu telefonun 6,67 inç büyüklüğünde, Full HD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacağını ve bu ekranında 144Hz’lik yenileme hızı sunacağını hatırlatalım.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/motorola-moto-x30-pronun-ozellikleri-sektorde-deprem-etkisi-yaratacak-62f16bd994941c02675db192

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu