Kripto Para

Moody’s Silvergate Hakkında Yorumda Bulundu

Değerlendirme kuruluşu Moody’s Silvergate için değerli yönetişim eksikleri gördüğünü açıkladı.

Moody’s, Silvergate’in notunu iki haftadan kısa bir mühlet içinde ikinci defa düşürdü. Moody’s’in dayandığı münasebet ise şirketin sermaye yetersizliği ve yönetişim eksiklikleri.

Moody’s: Silvergate’in Değerli Yönetişim Eksikleri Var

Moody’s, Silvergate’in ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na şirketin sermayesinin yetersiz olabileceğini ve dosyalamayı geciktirdiğini söylemesinin akabinde,  idare eksiklikleri münasebet göstererek iki haftadan kısa bir müddet içinde Silvergate’in notunu ikinci defa düşürdü.

moodys silvergate hakkinda yorumda bulundu 0

Moody’s açıklamasında şunları belirtti:

“Tedbirler, bankanın risk idaresi ve özel iş modeli için birdenbire değişen çalışma şartlarını düzgün bir halde kıymetlendirme ve bunlara cevap verme yeteneği açısından kıymetli yönetişim eksikliklerini vurgulayarak, kurumun olumsuz gelişmelere maruz kalmasını artırıyor. Bankanın olumsuz yönetişim riskinin, Silvergate’in kredi notları üzerinde gözle görülür bir olumsuz tesiri var.” 

Moody’s Silvergate ayrıyeten, ödenmemiş Federal Konut Kredisi Bankası avanslarını büsbütün geri ödemek için ek yatırım menkul değerleri sattığını ve daha evvel menkul değerlerin süreksiz olmayan paha düşüklüğü dışında kaydedilen ek yatırım ziyanlarını gerçekleştirdiğini de açıkladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/moodys-silvergate-hakkinda-yorumda-bulundu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu