Oyun

Monster Notebook’un kurucusu bağımsız oyun stüdyosu Semruk Games’i kurdu

Geçtiğimiz ekim ayında kuruluş süreçlerini tamamlayarak faaliyetlerine başlayan Semruk Games, ekosistemin tezli oyuncularından biri olmaya hazırlanıyor. Monster Notebook Kurucusu ve CEO’su İlhan Yılmaz’ın kurucusu olduğu stüdyo, Türkiye’den dünyaya açılan memleketler arası bir oyun şirketi olma gayesiyle yola çıktı.

Bağımsız oyun stüdyosu Semruk Games’ten oyun ekosistemine güçlü giriş

Yaklaşık 20 bireyden oluşan takımıyla yola çıkan stüdyo, ismini çeşitli mitolojilerde kuvvetli, güçlü, güçlü üzere kavramlarla özdeşleşen çift başlı yırtıcı bir kuş olan Semruk’tan alıyor. Oyun geliştirme süreçlerine taşınabilir oyunlarla başlayan stüdyo, ilerleyen süreçte PC ve konsol oyunları üretmeyi planlıyor.

monster notebookun kurucusu bagimsiz oyun studyosu semruk gamesi kurdu 0 GKct3sah

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlhan Yılmaz, “Oyun üzere, kaynağını beşere dair çok temel yapılardan alan, hayatın içinden bir olgunun tekrar beşere dair sıkıntıları uyguna dönüştürecek bir potansiyel taşıdığına inanıyoruz. Temelinde derin ve manalı bir kıssa yatan her oyunun ilgi çektiği ve daha çok oyuncuya ulaştığı bilinen bir gerçek.

Semruk Games olarak, oyunun dönüştürücü gücünü geleceğe taraf veren bir fırsat olarak kıymetlendiriyoruz. Oyunların tesir gücü yüksek bir bedele sahip olması, anlatmak istediğimiz öykülerin geniş kitlelere ulaşmasına eşsiz bir imkân sağlıyor. Stüdyomuzun kuruluş etaplarını geçtiğimiz ekim ayında tamamladık, alanında ehil grubumuzla çıktığımız bu yolda vakit içinde büyüyeceğimize ve çok başarılı işlere imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

Semruk Games Yönetici İmalcisi Kayra Keri Küpçü ise mevzuyla ilgili şu tabirleri kullandı:

“Oyun kesimi artık 7’den 70’e her yaştan, her sosyo-ekonomik kümeden bayan ve erkek kullanıcıları içine alan, süratli büyümesiyle yatırımcıların dikkatlerini çeken bir dal. Semruk Games olarak herkese hitap eden oyunlar üreterek bu büyümeye manalı bir katkı sunmak için bir ortaya gelmiş, tutkulu bir grubuz.

Bu tutkuyu birinci etapta taşınabilir platforma üreteceğimiz oyunlarla, ilerleyen süreçlerde PC ve konsol oyunlarıyla memleketler arası ekosistemde ses getirecek bir muvaffakiyete dönüştürmeyi hedefliyoruz. Türkiye’den çıkan büyük bir oyun stüdyosu olma seyahatimizden bizimle birlikte yürümek isteyen, oyun dünyasındaki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip eden arkadaşları yanımızda görmek isteriz”

Kaynak: https://shiftdelete.net/bagimsiz-oyun-studyosu-semruk-games

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu