Sıradaki içerik:

Galaxy Note 20+:Pil Kapasitesi Küçük Olabilir!

e
sv

Mojang, Adını Ve Logosunu Değiştirdi!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Minecraft’ın geliştirici şirketi Mojang, yeniden markalaşma yoluna girerek logo ve ismini değiştirdi. Mojang Studios olarak isimlendirilen yeni oluşum, birden çok yeni projenin yaklaşmakta olduğunu ortaya koyuyor.

Dünyanın en tanınmış video oyunlarından bir tanesi olan Minecraft’ın geliştiricisi Mojang, dinamik günler geçiriyor. 2014 senesinde ABD odaklı teknoloji devi Microsoft doğrulusunda satın alınan şirket, 6 sene sonra tekrardan markalaşma yoluna girdiğini ve bu bağlamda logosunu değiştirdiğini açıkladı. Şirket bundan sonra “Mojang Studios” olarak isimlendirilecek ve görünüşe göre eskisinden daha tanınmış olmak amacıyla çalışacak.

Konuyla alakalı açıklamalar Mojang Studios’un Etkileşim Başkanı Thomas Wiborgh’dan geldi. Kurulduklarından bugüne onlarca değişimin olduğunu ve Mojang’ın 2009’daki gösterişsiz kuruluşundan sonra bundan sonra çok konumlu bir şirket durumuna yaklaştığını bildiren Wiborgh, bu bağlamda seneler ortamında yeni stüdyolar satın aldıklarını ifade ederek alınan stüdyoların yeni ismin belirlenmesinde büyük bir ehemmiyet arz ettiğini söyledi.

Mojang Studios’un logosu

Mojang Studios’un çalışmaları ile alakalı de birtakım açıklamalarda tespit edilen Wiborgh, gelişen dönemler amacıyla uzun metrajlı bir film hazırladıklarını, bir canlı şov üstünde çalışmalarını sürdürdüklerini ve yeni oyunlar amacıyla düşünce paylaşımlarında bulunduklarını ifade ediyor. Yani şirket, gelişen dönemlerde aniden çok yeni proje ile hayranlarının karşısına çıkacak.

Mojang’ı Mojang yapan projenin Minecraft bulunduğu yadsınamaz bir gerçek. 2019 mayısına kadar 176 milyondan çok satmış olan oyun, aylık en az 112 milyon oyuncuyla buluşuyor. Bu etkili sayılar, Minecraft’ın ne kadar başarılı bir proje bulunduğunu meydana koyarken Mojang’ı da bu projenin sahibi bulunduğu amacıyla onore ediyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.