Gündem

MIUI 13 sürümünün Lite versiyonu geliyor! İşte detaylar!

Xiaomi, yakın vakitte piyasaya sürülen MIUI 13’ün yeni sürümleri üzerinde çalışıyor olabilir. En son gelen bilgilerde MIUI Go isimli yeni bir orta yüz ortaya çıkmıştı. Artık ise MIUI Lite isminde yeni bir sürümün çıkması bekleniyor. Kimi sızıntılar bir MIUI 13 Lite sürümüne işaret ediyor olabilir.

Xiaomi, son birkaç yılda MIUI’yi optimize etmeye çalışırken bunun sonucunda orta düzey ve giriş düzeyi aygıtlardan birkaç özelliğin kaldırılmasına neden oldu. Şirket, orta segment aygıtlarında animasyonları sonlandırırken, ikinci alan ve bölünmüş ekran üzere seçeneklerini sunmayı bıraktı. Ayrıyeten, muhtemelen performansı artırmak için denetim merkezindeki bulanıklık tesirini (Blur) de kaldırmışlardı.

MIUI 13 Lite ile performans problemleri bitecek

Tahminen de MIUI 13 Lite ile Xiaomi, bu aygıtlar için MIUI 13’ün daha hafif bir yükseltmesini sunabilir. Kullanıcılar bu sürümde, orta sınıf ve giriş düzeyi aygıtları için MIUI’de daha evvel kaldırılmış özellikleri etkinleştirebilirler. Ayrıyeten, uyumluluk problemleri nedeniyle şirketin güncellemediği birtakım aygıtlar bu sürüm vasıtasıyla güncelleme imkânı da olabilir.

miui 13 surumunun lite versiyonu geliyor iste detaylar 0

Kacper Skrzypek isimli tanınan bir twitter sızıntıcısı, MIUI kodlarında MIUI 13 Lite sürümünü keşfetti. Kodlara nazaran, MIUI 13’ün bir Lite varyantı olduğunu ima eden MIUI Lite ve MIUI Go olmak üzere iki MIUI varyantını gösteriyor.

Bununla birlikte, Xiaomi, MIUI 13’ün daha hafif sürümünü geliştirdiği için bu sürüm hakkında şimdi resmi bir açıklama yapmadı. Xiaomi’nin MIUI 13 Lite’ı ne vakit piyasaya sürmeyi planladığı şimdi belirli değil, yeni gelişmeler geldikçe sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/miui-13-surumunun-lite-versiyonu-geliyor-iste-detaylar-626fe39a443b6006b86c30d8

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu