Sıradaki içerik:

Sony Yakında “Etkileyici PS5 Oyunları” Serisini tanıtacak!

e
sv

MIUI 12 Global Sürümü Yayınlandı! İşte Yeni Özellikler

996 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nisan ayında MIUI 12, Çin’de düzenlenen bir çevrimiçi etkinlikte sunuldu. Xiaomi böylece arayüzünün bir dizi yeni işlev olan yeni sürümünü sundu. 

Bu sunumdan sonra, marka sadece Çin’de olmasına rağmen, bir dizi telefon için bu yeni arayüzün ilk beta sürümünü zaten piyasaya sürüyordu. Bugün, arayüzün uluslararası sunumu zaten yapıldı. 

MIUI 12 Küresel resmi ve biz zaten yeni arayüzü bu haber biliyoruz Xiaomi Xiaomi ve redmi ait telefonlara kısa bir süre konuşlandırılacak başlayacak bizi, zaten Çin’de dağıtım başlamasının ardından, dünya çapında markalar.

MIUI 12 yeni animasyon

Xiaomi, arayüzündeki animasyonlara büyük önem verdi. Çok daha gerçekçi bir bulanıklık için birden çok çakışan katman oluşturdular. Bu, yarı saydam animasyonları göze çok daha hoş ve gerçekçi hale getirecek.

Yeni kamera uygulaması

MIUI 12’deki en büyük yeniliklerden biri, güncellenecek telefonlar için çok sayıda yeni işlev sunacak yeni bir kamera uygulamasıdır. Bu yeni uygulama, görünümümüzde ve beğenimize göre yapılandırabileceğimiz düğmelerinde daha özelleştirilebilir olacak.

Süper Duvar Kağıdı

MIUI 12’deki yeni duvar kağıtları çok ilgi çekti. Süper Duvar Kağıdı denilen dinamik arka planlar, telefonun kilidini açtığımızda çok ilginç bir yakınlaştırma efekti yapıyoruz. Telefonun görünümünü değiştirmenin ilginç bir yolu ve size gösterdiğimiz gibi diğer Android telefonlara da yüklenebilir.

Yeni ayarlar arayüzü

MIUI 12, genellikle telefonun arayüzünü çok fazla değiştirmeyen Xiaomi tarafından olağandışı bir değişiklik olan ayarlar arayüzünü yeniler. Daha görsel olmasının yanı sıra, bu ayarlarda daha basit bir tasarıma kendini adamıştır. Kullanıcıların rahatça hareket etmelerini sağlayacak.

 Bu yeni arayüzle birlikte, bir düğmeye basma veya öğeleri taşıma gibi eylemleri gerçekleştirirken daha fazla animasyon tanıtılır.

MIUI 12 için karanlık mod 2.0

Çin’deki sunumundan önce görülebilen özelliklerden biri bu karanlık mod 2.0 idi. Bu yenilenmiş karanlık mod, kullanıcıların yalnızca sistem uygulamalarının değil, üçüncü taraf uygulamalarının da kararmasını sağlayacaktır. Ayrıca, karanlık modun kendisi artık daha doğal olacak.

Kayan pencereli çoklu görev

MIUI 12’de yeni bir çoklu görev sistemimiz var. Yüzen pencereleri kullanmak ve yönetmek için bir dizi yeni jest tanıtıldı. Bir uygulama seçmek ve aynı anda diğer uygulamaları kullanırken kayan bir pencere olarak koymak mümkün olacağından. Bir uygulamayı hızlı bir şekilde açmak ve kapatmak için tekrar yapmak üzere bir bildirimi hızlıca kaydırabilmenin yanı sıra.

Aktif ekran modu

Xiaomi, Nisan ayının başında her zaman açık ekran modu hakkında bazı ayrıntılar paylaştı. MIUI 12’de bu işlev ekran için yeni tasarımlarla birlikte gelir.

Uykuyu ve hareketi izleyin

Yeni yazılım, akıllı saat veya bant takmadan adımlarımızı ve uyku kalitemizi izlememize de izin verecek.

Gizlilik ve izinler

Gizlilik giderek daha alakalı bir özelliktir ve giderek daha fazla kullanıcı talep etmektedir. Xiaomi, MIUI 12’nin TÜV Rheinland “Gelişmiş Android Sistem Gizlilik Koruma Testi” ni geçen dünyanın ilk mobil işletim sistemi olduğunu duyurdu. Kullanıcının gizliliği daha iyi olacaktır.

Marka ayrıca yeni bir izin sistemi sunuyor. Tanımlama sistemine sahip uygulamaları kullanmasına izin verileceğinden, yaptıkları, veri toplama işleminin tamamlanmasını önlemektir. Fikir, kullanıcıların istedikleri zaman aralarında değişen farklı kimlikleri kullanabilmeleridir.

Yeni hava uygulaması

Hava durumu uygulamaları milyonlarca Android kullanıcısı için gereklidir. Xiaomi’nin artık tamamen yeni bir görünüme sahip olan kendi hava durumu uygulaması var. Uygulama daha modern ve minimalist bir tasarımla görünümünü yeniliyor. Ancak sağladığı bilgi miktarını genişletir, böylece kullanıcılar için çok daha eksiksiz bir uygulama haline gelir.

Yayın tarihleri

Şirket ayrıca MIUI 12’yi istikrarlı bir şekilde test edebileceğimiz tarih ve modelleri açıkladı. Test aşaması çoktan başladı ve topluluklarının forumlarına kaydolabileceğiz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.