Sıradaki içerik:

PS5 SoC Üretimin Son Aşamasına Girdi!

e
sv

Mitron “Indian TikTok” Google Play Store’dan Atıldı!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, Google Play Store’daki uygulamaları incelemekle oldukça ünlüdür. Kısa bir süre önce şirket, Çince uygulamaları hedefleyen bir uygulamayı kaldırdı. Artık Google’ın “Tiktok of India” adlı bir uygulama olan Mitron’u Play Store’dan kaldırdığı yönünde haberler var. “ Mitron” aslında Hintçe’de “arkadaş” anlamına geliyor. Uygulama aynı zamanda bir aydan kısa sürede 5 milyon indirme yapan kısa bir video uygulamasıdır . CNBC-TV18’den gelen bir rapora göre, tam bir işlevler kümesi ve kullanıcı arabirimi de dahil olmak üzere Mitron uygulamasının tüm kaynak kodu, 34 $ için Pakistan yazılım geliştiricisi Qboxus’tan satın alındı.

Mitron Google’ın kurallarını ihlal ediyor

Google’ın uygulamayı kaldırmasının nedeni, “gereksiz uygulamalar ve en az özellik” politikasını ihlal etmesidir. Politika kapsamında, uygulama temel işlevsellik ve kullanıcı için kullanıcı deneyimine saygı göstermelidir. Politikanın başka bir hükmü, “yinelenen içerik” anlamına gelir; bu, “orijinal içerik veya değer eklemeden diğer APP’lerden içerik kopyalamanın” ihlali anlamına geldiği anlamına gelir.

Şu anda uygulama Google Play Store’da askıya alınmış durumda. Ancak, geliştirici uygulamanın temel politika standartlarını karşıladığını düşünürse Google’a hitap edebilir.

Son zamanlarda, Hintli kullanıcılar kısa video oluşturma uygulamaları için bir şey gibi görünüyor. Hintli kullanıcılar, Mayıs 2020 için Çin uygulamasının en iyi kullanıcıları, TikTok’tur. Bu şirketi çevreleyen tartışmalara ve suçlamalara rağmen, piyasada hala çok iyi durumda. Sensor Tower istatistiklerine göre, TikTok (kısa bir video yapma uygulaması) Mayıs 2020’de dünyanın en çok indirilen uygulamasıdır (oyun dışı). Mayıs 2019 için bu uygulamanın yaklaşık 111.9 milyon indirme sayısı var. Bu, Mayıs 2019’da aldığı kurulum sayısının iki katından fazla.

İstatistiklere göre  , Mayıs ayında en çok yüklü TikTok uygulamalarına sahip ülke Hindistan’dır. 111,9 milyon indirme işleminden Hindistan, toplam indirme işlemlerinin% 20’sinden fazlasını oluşturuyor. ABD’li üst düzey yetkililerden gelen bazı uyarılara rağmen, ABD hala toplam TikTok indirmelerinin % 9,3’ünü oluşturuyor. Cep telefonu sistemleri açısından, Mayıs ayında Android indirmelerinde TikTok birinci sırada yer alıyor. Ancak, iOS sistemi için, çevrimiçi toplantı yazılımı Zoom’un arkasında ikinci sırada yer alıyor.

Telefonunuzda zaten Mitron uygulaması varsa, uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak, bu uygulamayı indirmek istiyorsanız, kesinlikle Google Play Store’dan şimdilik alamazsınız. En iyi bahis, bu uygulamaya sahip ve daha sonra onu cihazınıza aktaracak bir kullanıcı aramak olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.