Minnoşlar Nedeniyle Netflix’te İptaller 5 Kat Arttı!

2 dk


Netflix’in “çocuk istismarı” sahneleri içerdiği amacıyla çok çok eleştiri alan Minnoşlar filmi, online içerik platformuna zarar ettirmeye devam ediyor. Filmin yayınlanmasının sonrasında son 5 günde Netflix’teki abonelik iptalleri 5 kat arttı.

Çocuk istismarı sahneleri içerdiği amacıyla ülkemiz başta olmak üzere bütün dünyada çok sayıda eleştiri alan Fransız yapımı “Minnoşlar (Cuties)” adlı film, 9 Eylül’de Netflix’te yayına girmişti. Filmi yayına sokma konusu ile ilgili resmen insanlarla inatlaşan Netflix, bunun karşılığını abone iptalleriyle alıyormuş gibi görünüyor.

Abonelik analiz sitesi Antenna’nın bilgilerine göre Minnoşlar filminin vizyona girmesinin sonrasında son 5 günde yaşanan abonelik iptalleri, 13 Ağustos – 12 Eylül tarihleri arasındaki iptal sayısına oranla tam 5 kat arttı. Kaç bireyin aboneliğini iptal ettiği açıklanmasa da eleştiri oklarının amacı olan filmin Netflix’e daha çok zarar vereceği düşünülüyor.

Sadece Türkiye değil dünya çapında eleştiriliyor
Netflix’in Türkiye kütüphanesinden kaldırılan film, ülkemiz dışında dünya çapında eleştiri oklarının amacı oldu. ABD, Kanada, Türkiye, Almanya, İngiltere gibi ülkeler başta olmak üzere Netflix’in “çocuk pornografisi” yayınladığını iddia eden pek çok ülke bürokratı, bu içeriği Netflix kataloğundan kaldırılmasını istiyor. Hatta ABD’de birtakım eyaletlerde Netflix’in bir suç işlediği ve bu sebeple yargılanması gerektiği düşünülüyor.

Yaşanan bu üst seviye reaksiyonlar üstünde hisse senetlerinde düşüş yaşam sürdüren Netflix, Twitter’da da “Cancelnetflix” etiketiyle dünya listesinde trend olmuştu. Bu noktada RTÜK, dünyadaki yankılarından evvelce “çocuk istismarı sahneleri” nedeniyle Minnoşlar’ın Türkiye kataloğunda çıkarılması gerektiğine karar vermişti. Görünen o ki Netflix inadından vazgeçmediği prosese önümüzdeki zamanlarda daha çok abonesini kaybedecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

58
7 Paylaşım, 58 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir