Oyun

Minecraft NFT modeline çok da sıcak bakmıyor

Geliştirici yaptığı açıklamada “Minecraft oyuncularının güvenli ve kapsayıcı bir deneyime sahip olmalarını sağlamak için, blockchain teknolojilerinin Minecraft sunucu uygulamalarımıza entegre edilmesine izin verilemez ve dünyalar, kişisel öğeler veya diğer modlar dahil olmak üzere herhangi bir oyun içi içerikle ilişkili NFT’ler oluşturmak için kullanılamaz” dedi. Yani yakında oyunun kurallarının buna göre güncellenmesini bekleyebiliriz.

Minecraft, insanların kendi yarattıklarını başkalarının kullanması için satabilecekleri bir pazara sahip. Mojang, bazı şirketlerin yakın zamanda oyuna bağlı NFT’ler sunmaya başladığını belirtiyor. İnsanların satın alabileceği Minecraft dış görünüm paketleri ve dünya dosyalarıyla ilişkili bazı NFT’ler bulunuyor. Stüdyo, oyuncuların oyun içinde veya başka bir yerde tamamlanan etkinlikler için Minecraft NFT kazanmalarının mümkün olabileceğini söyledi. Ancak Mojang bunların hiçbirini onaylamıyor:

Minecraft NFT modeline çok da sıcak bakmıyor

“NFT’lerin ve diğer blok zinciri teknolojilerinin bu kullanımlarının her biri, Minecraft’ın yaratıcı dahil etme ve birlikte oynama değerleriyle uyuşmayan kıtlık ve dışlamaya dayalı dijital mülkiyet yaratır. NFT’ler tüm topluluğumuzu kapsamaz ve sahip olunan ve olmayanların bir senaryosunu oluşturur.”

Minecraft sunucu sahiplerinin erişim için ücret almasına izin verilirken, Mojang kuralların herkesi için aynı işlevselliğe sahip olması gerektiğini ve içeriğe herkesin erişebilmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak Mojang yine de blok zincirini tamamen reddetmiyor. Stüdyo, “oyunda daha güvenli deneyimlere veya diğer pratik ve kapsayıcı uygulamalara izin verip vermeyeceğini belirlemek için” teknolojinin gelişimini izleyeceğini söylüyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/oyun/minecraft-nft-modeline-cok-da-sicak-bakmiyor-62d9a76df9e22021884e4b5c

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu